🚿 Najlepšie sprchové dvere pre rok 2020

0

Každý rok ľudia čoraz viac prechádzajú od kúpania k sprche. To koniec koncov šetrí spotrebu vody a tiež urýchľuje prijímanie vodných postupov. Pred zakúpením takéhoto dizajnu je v prvom rade potrebné venovať pozornosť mixéru a jeho funkciám, ale je dôležité venovať pozornosť samotným dverám. Nezanechávajú na podlahe stopy vody, navyše pôsobia esteticky.

Redakcia stránky „best-sk.designuspro.com“ pre vás pripravila hodnotenie najlepších sprchových dverí pre rok 2020.

Na podlahe ani kvapka

Sprchové dvere sú jedným z hlavných prvkov. Niektorí používatelia ho samozrejme nahrádzajú zodpovedajúcim závesom, čo však nie je praktické. Pretože kvapky stále prenikajú až za ňu. Aby ste tomu zabránili, je lepšie použiť priehľadné alebo matné taniere. Spoľahlivo chránia podlahu pred tekutinou a zvyšujú komfort.

Je dôležité si uvedomiť, že dvere nie sú určené na použitie v sprchovacom kúte, pretože s nimi je už dodávaná konštrukcia. Používajú sa na inštaláciu na paleta... Hlavným účelom týchto dosiek je zväčšiť úžitkovú plochu.

Pred nákupom je dôležité venovať pozornosť:

 • Kompatibilné s celkovým dizajnom;
 • Rozmery;
 • Metóda otvárania;
 • Použitý materiál;
 • Hrúbka plátna.

Nie je na tom nič ťažké. Každý používateľ je schopný vyrovnať sa s výberom bez toho, aby sa musel uchýliť k pomoci konzultanta, čo šetrí čas. Je však dôležité poznať základné typy stavieb. To vám umožní vybrať si krásnu a spoľahlivú možnosť.

Od hojdacích mechanizmov po harmoniku

Dnes je v predaji 5 populárnych typov sprchových dverí. Aj keď sú funkčnosť a účel prvkov rovnaké, znalosť typov uľahčí nákup.

Swingové štruktúry

Spoločná možnosť, ktorá sa vyznačuje ľahkou inštaláciou a rôznymi farbami. V obchodoch sú oba modely vyrobené výhradne z plastu alebo zo skla, aj kombinované. Použitie kovových častí je povolené, hlavnou vecou je, že je kombinovaná s koncepciou kúpeľne.

Jedinou nevýhodou tohto riešenia je, že vyžaduje viac priestoru na otvorenie, ale nízka cena vám umožňuje urobiť kompromis. Dvere sa otvárajú dovnútra aj von. Tento parameter určuje kupujúci.

Posuvný mechanizmus

Dnes si takéto kópie začínajú získavať obľubu a nahrádzajú swingové z prvých pozícií. Je to spôsobené jedným bodom - sú pohodlné a ľahko použiteľné. Ale rovnako ako v predchádzajúcej verzii je na vrátenie plátna potrebný ďalší priestor. Tomu sa dá vyhnúť, ak sa človek rozhodne pre inštaláciu 4-sekčných štruktúr.

Otváranie sa vykonáva pomocou bežcov a valčeka, ktorý sa po nich posúva. Pre väčšie pohodlie sa odporúča inštalovať oddiel do profilu. Posledná je vyrobená z ocele alebo hliníka. Spôsob otvárania je porovnateľný so štandardným šatníkom.Nie je nič zložité. Mechanizmus funguje bezchybne a dlho.

Skladacie modely

Model je určený na inštaláciu v kúpeľni s malým priestorom, pretože otváranie sa vykonáva vďaka krídlu. Dvere sa zároveň otvárajú dovnútra alebo von. Všetko závisí od spôsobu vykonania a preferencií používateľa.

Niektorí výrobcovia navyše vyrábajú modely s niekoľkými dverami, ktoré podľa princípu činnosti pripomínajú ventilátor, pretože prvky sú zložené v paralelnom smere.

Dizajn je úplne kompaktný a vôbec nezaberá miesto. Preto môžete inštalovať skladací mechanizmus v každej kúpeľni, aj v tej najmenšej. Pri otváraní dverí by vám však nemali stáť v ceste žiadne prekážky, mali by ste na to myslieť vopred.

Možnosť otáčania

Pre bežného používateľa je model neobvyklý, preto je vyrobený na objednávku. Tiež otváranie vyžaduje viac voľného priestoru, ktorý nie je vhodný pre každú izbu. Konštrukcia je upevnená na statických úsekoch, ktoré sú umiestnené v okrajovej zóne. V tomto prípade sa fixácia neuskutočňuje na štandardných spojovacích prvkoch, ale na magnetických pántoch. Existujú dva typy konštrukcie: rámová a bezrámová.

Ak potrebujete model s vysokou pevnosťou, ktorý šetrí miesto. Je lepšie uprednostniť bezrámové výrobky. Znížená stopa sa dosahuje pomocou tenkého skla. Pre zvýšenie spoľahlivosti bol materiál kalený.

Iná odroda sa líši iba nízkymi nákladmi. Niektorí kupujúci si ho samozrejme kupujú. Malo by sa však chápať, že takýto výrobok nemá vysokú spoľahlivosť a pevnosť je na nízkej úrovni. Môže za to použitý materiál - obyčajné sklo.

"Harmonic"

Možnosť nedostala širokú distribúciu, ale kto si ju objednáva individuálne, nesťažuje sa. Mechanizmus sa skladá z niekoľkých častí, aby sa všetky prvky otvorili zložené do jednej roviny. Toto je pohodlné riešenie, pretože umožňuje vetranie alebo sušenie zvnútra. Ale to nie je hlavná výhoda, hlavnou vecou je, že dizajn nevyžaduje ďalší priestor.

Používatelia inštalujú Accordion často do rohu sprchovacieho panelu. V niektorých prípadoch je použitie vo výklenku povolené, je však dôležité, aby tam boli aspoň tri priečky. Pretože inštalácia vyžaduje dve steny. Produkt nemožno zostaviť žiadnym iným spôsobom.

"Akordeón" má veľa výhod, ale mechanizmus nie je úplný bez nevýhod. Jedným z hlavných problémov modelu je zlá tepelná izolácia, ktorá vznikla v dôsledku nedostatočnej tesnosti. Niektorým používateľom sa nevýhoda javí ako nepodstatná, pretože horúca voda neumožňuje zmrazenie.

Musí byť zvolený formulár

Napriek rôznorodosti dizajnov existujú iba dve formy:

 • Symetrický tvar.
 • Asymetrický tvar.

Prvá možnosť má rovnaké uhly a strany. Takéto modely sa vyrábajú vo forme štvorca. Charakteristikou tohto dizajnu sú univerzálne rozmery, ktoré sú vhodné pre každú izbu. Nie sú tu žiadne vydutiny, čo je tiež výhodou.

Asymetrické modely sa líšia iba tým, že rozmery dĺžky a šírky sú rôzne. Táto možnosť je vhodná na to, aby bol interiér neobvyklý. Preto sa používa, ak človek chystá vytvoriť sprchovací kút vlastného dizajnu, a nie uchýliť sa k hotovým vzorkám.

Rozmery sa musia zhodovať

Je dôležité zvoliť správne rozmery, aby dvere neboli príliš vysoké alebo nízke. Za týmto účelom zmerajte šírku otvoru. Po dokončení jednoduchej operácie sa používateľ nestretne s tým, že sa plátno nezmestí alebo má nedostatočnú šírku.

Spoľahlivosť určuje materiál

Špeciálny čas sa venuje výberu materiálu. Zdobí kúpeľňu a robí štruktúru odolnou. Takto sa zabráni zlomeniu platničky v dôsledku náhodných nárazov.

Sklenená konštrukcia

Populárny model vďaka nízkym nákladom, dobrej pevnosti a estetickému vzhľadu. Aby ste však dosiahli také ukazovatele, musíte zvoliť správnu možnosť. Pretože sklenené dvere sa predávajú v dvoch typoch:

 • Napäté sklo. Variant má dobrú odolnosť proti nárazu. Tento parameter sa dosahuje neobvyklým výrobným procesom. Produkt je navyše úplne bezpečný. Pretože keď sa poškodí, nerozpadá sa na malé úlomky. To sa dosiahne špeciálnou ochrannou fóliou, ktorá sa nanáša na vonkajšiu časť plátna.
 • Triplex. Drahá, ale odolná možnosť, ktorá je vyrobená z dvoch sklenených tabúľ zlepených dohromady. Výrobok zničíte úderom kladiva alebo podobného nástroja. Tento model najčastejšie používajú ľudia, ktorí majú deti. Existuje iba jedna nevýhoda - slabá transparentnosť, pre niektorých je to však skôr výhoda.

Medzi výhody sklenených dverí patria:

 • Vysoká odolnosť voči vode. Žiadna korózia, strata vzhľadu atď. nestane sa;
 • Životnosť dosahuje viac ako 10 rokov;
 • Niektoré modely sa pri náraze nezlomia;
 • Úplná bezpečnosť, pretože sklo sa nerozpadá na malé úlomky;
 • Nezhoršuje sa pri konštantných teplotných zmenách;
 • Na odstránenie nečistôt stačí použiť štandardný čistiaci prostriedok na sklo;
 • Vhodné pre inštaláciu v miestnosti s akýmkoľvek interiérom, vďaka čomu je dizajn univerzálny.

plastický

Materiál sa vyznačuje dostupnými nákladovými a pevnostnými vlastnosťami. Na výrobu sa používajú tieto polyméry:

 • Polystyrén. Výhodou konštrukcie je dobrá odolnosť voči neustálemu pôsobeniu vody a nízka hmotnosť. Mal by však byť umiestnený iba v kúpeľniach, kde nie je slnečné svetlo, pretože výrobok ľahko vybledne pod ultrafialovým svetlom;
 • Polykarbonát má dobrú pružnosť a pevnosť. Vhodné na inštaláciu v rôznych priestoroch;
 • HPL. Dobrý plast, ktorý sa nezhoršuje pri čistení chemikáliami a je tiež ľahko inštalovateľný;
 • Organické sklo je materiál šetrný k životnému prostrediu. Výhodou tohto dizajnu je dobrá odolnosť proti vode, ale má to jednu nevýhodu - ľahko sa rozsvieti. Preto by nemal byť oheň.

Slabou stránkou každej možnosti je zlá odolnosť voči vysokým teplotám. Preto pre milovníkov horúcej sprchy táto možnosť nebude fungovať. Je lepšie s tým neexperimentovať, pretože pri vstupe kvapaliny s vysokou teplotou sa uvoľňujú nebezpečné výpary.

akryl

Akrylové dvere sú odolné a ľahké. Materiál je 5-krát pevnejší ako sklenené modely. Zároveň je schopný odolávať teplotám až 420 stupňov, ale napriek tomu je výrobok vysoko horľavý. Akrylové štruktúry sa neodporúčajú používať v blízkosti otvoreného ohňa.

Ak dôjde k zničeniu celistvosti konštrukcie, osoba nebude odrezaná od úlomkov, pretože budú mať zaoblené hrany, čo zvyšuje bezpečnosť.

Hodnotenie najlepších posuvných dverí

River Bering 120 MT

Robustný model, ktorý zapadá do výklenku. Matné sklo je ideálne pre kombinovanú kúpeľňu, pretože úplne blokuje viditeľnosť. Je vyrobený z odolného materiálu, ktorý vydrží vysoké zaťaženie a nezhorší sa z náhlych zmien teploty. Šírka a výška - 1 200 x 185 mm. Preto je pre výrobok potrebný veľký priestor.

Priemerná cena je 12 200 rubľov.

River Bering 120 MT

výhody:

 • Napäté sklo;
 • Nedovolí, aby cez ne prechádzal vzduch;
 • Nízke náklady;
 • Ľahká inštalácia.

nevýhody:

 • Nenájdené.

WELTWASSER 800S2-120

Drahá verzia s čírym sklom. Zariadenie je vhodné umiestniť do akejkoľvek miestnosti. Nezhoršuje sa z horúcej vody a nepraská. Aj keď sú doma deti, materiál je úplne bezpečný. K dispozícii je pohodlná rukoväť, ktorá umožňuje ľahké otváranie a zatváranie dverí. Šírka vstupu - 490 mm, s výškou 1950 mm.

Priemerná cena je 19 600 rubľov.

WELTWASSER 800S2-120

výhody:

 • účinnosť;
 • pohodlia;
 • Dobrá stavba;
 • Odolné sklo;
 • trvanlivosť;
 • Kvalitná rukoväť.

nevýhody:

 • Nenájdené.

Aquanet Pleasure AE60-N-120H200U-BT 120

Pohodlné dvere, ktoré zapadajú do výklenku. Prípustná šírka vstupu je 120 cm, s výškou 2 metre. Preto je vhodný do stredne veľkých miestností. Materiál je úplne priehľadný. Sada obsahuje všetky potrebné náhradné diely pre rýchlu inštaláciu. Dizajn je všestranný, pretože ho možno umiestniť na paletu alebo bez nej. Hrúbka produktu je 8 mm, čo je najlepšie riešenie.

Priemerná cena je 21 600 rubľov.

Aquanet Pleasure AE60-N-120H200U-BT 120

výhody:

 • sila;
 • trvanlivosť;
 • Pekný vzhľad;
 • Jednoduchý mechanizmus;
 • Môžete nainštalovať bližšie.

nevýhody:

 • Nenájdené.

GoodDoor Galaxy WTW-140

Kvalitný výrobok, ktorý sa vyznačuje vysokou pevnosťou a spoľahlivosťou. Pohodlný mechanizmus poskytuje plynulý posun na zvolenú stranu, čo prakticky nezaberá miesto, je vhodný na inštaláciu v stredne veľkých miestnostiach. Inštalácia sa vykonáva do výklenku. Šírka vstupu je 582 mm, s výškou 1950 mm. Toto sú optimálne hodnoty pre inštaláciu v štandardných kúpeľniach.

Priemerná cena je 30 000 rubľov.

GoodDoor Galaxy WTW-140

výhody:

 • Jednoduchá obsluha;
 • Spoľahlivosť;
 • trvanlivosť;
 • Vysoko kvalitné sklo;
 • Ľahká montáž.

nevýhody:

 • Vysoká cena.

IDDIS Zodiac ZOD6CS2i69

Originálny model, ktorý sa hodí do každého dizajnu. Jednoduchá obsluha a spoľahlivá rukoväť prinesú z používania iba pozitívne emócie. Transparentnosť nijakým spôsobom nezasahuje do prijímania vodných postupov. Na povrchu nezostávajú šmuhy a škvrny od rúk sa dajú ľahko čistiť saponátom. Rozmery produktu sú štandardné, čo umožňuje jeho inštaláciu takmer v každej miestnosti.

Predávané za cenu 21 000 rubľov.

IDDIS Zodiac ZOD6CS2i69

výhody:

 • Moderný model;
 • pohodlia;
 • Možnosť inštalácie zatvárača dverí;
 • sila;
 • Vysoko kvalitný výkon;
 • Navrhovať.

nevýhody:

 • Nenájdené.

Hodnotenie populárnych modelov hojdačiek

BelBagno Sela B 2 100 C Cr

Rozpočtové riešenie, ktoré vyhovuje väčšine bytov alebo súkromných domov. Krásny vzhľad umožňuje inštaláciu produktu kdekoľvek. Hrúbka čepele je 5 mm. Na výrobok sa vzťahuje trojročná záruka. Výkyvný systém, hoci zaberá miesto, nie je taký ako v niektorých analógoch. Šírka vstupu - 865 mm. Materiál je úplne priehľadný a dá sa ľahko vyčistiť od nečistôt.

Priemerná cena je 16 090 rubľov.

BelBagno Sela B 2 100 C Cr

výhody:

 • Pohodlná obsluha;
 • Dlhá životnosť;
 • Hrúbka čepele - 5 mm;
 • Nastaviteľná šírka;
 • Hliníkový profil.

nevýhody:

 • Nenájdené.

Wasserkraft Berkel 48P12 100 cm

Drahé dvere, ktoré dokonale chránia priestor pred postriekaním a sú vhodné na inštaláciu v malej kúpeľni. Plátno je vyrobené z priehľadného skla, ktorého hrúbka je 6 mm, čo sa dobre odráža na pevnosti.

Na vonkajšiu časť sa nanáša špeciálny náter, ktorý zabraňuje hromadeniu nečistôt a nezanecháva stopy. Vysoko kvalitný hliníkový profil, bezpečne fixuje plátno, čo dodáva štruktúre stabilitu a odolnosť.

Priemerná cena je 27 490 rubľov.

Wasserkraft Berkel 48P12 100 cm

výhody:

 • Atraktívny vzhľad;
 • Ergonomická rukoväť;
 • Tesnenie s magnetickým zámkom;
 • Ľahká inštalácia;
 • stabilita;
 • Odolnosť každého komponentu proti opotrebeniu.

nevýhody:

 • Náklady.

BelBagno Sela B 1 70 C Cr

Nízkonákladový výkon, ktorý je vyrobený z odolného tvrdeného skla. Toto riešenie zvyšuje spoľahlivosť a bezpečnosť počas prevádzky. Plátno je bezpečne nainštalované na kovovom profile a nepohybuje sa v rôznych smeroch, čo zaručuje stabilitu konštrukcie. Počas inštalácie má používateľ možnosť nastaviť rám, čo sa dobre hodí pre tých, ktorí sa mierne mýlia vo veľkosti.

Predávané za cenu: od 13 830 rubľov.

BelBagno Sela B 1 70 C Cr

výhody:

 • Dobrý materiál;
 • Ľahká inštalácia;
 • bezpečnosti;
 • Úprava rámu;
 • Krásne prevedenie;
 • Nízke náklady.

nevýhody:

 • Nenájdené.

Rieka Suez 80 MT

Ďalšia lacná možnosť, ktorá je vhodná na inštaláciu na letnej chate alebo v malom byte. Dvojkrídlové dvere poskytujú maximálne jednoduché použitie. Sklo je úplne nepriehľadné a nepresvitá, čo môže byť pre niektoré miestnosti výhodou. Výška - 1850 mm umožňuje umiestniť štruktúru do každej kúpeľne.

Priemerná cena je 12 800 rubľov.

Rieka Suez 80 MT

výhody:

 • Atraktívny vzhľad;
 • Nízka cena;
 • Jednoduchá inštalácia;
 • Kvalitné zapínanie;
 • Matné plátno.

nevýhody:

 • Nenájdené.

WELTWASSER 600K2-90

Populárny produkt, ktorý úplne stojí za tie peniaze. Za 15 000 rubľov. človek dostane spoľahlivú a trvanlivú možnosť. Otočný typ konštrukcie vám umožňuje inštaláciu takmer v každej miestnosti. Plátno a profil sú vyrobené z odolných materiálov, ktoré sa nezhoršia z dlhodobého vystavenia účinkom vody a teploty. Štandardná šírka a výška vám umožňuje inštaláciu produktu bez väčšieho času.

Predáva sa za cenu 15 400 rubľov.

WELTWASSER 600K2-90

výhody:

 • Moderný dizajn:
 • Profil je pokrytý ochranným povlakom;
 • Odoláva každodennému použitiu vo viacgeneračnej rodine;
 • Čistenie skla trvá minimum času;
 • Neexistujú žiadne spätné reakcie.

nevýhody:

 • Nenájdené.

TOP 5 skladacích modelov

RGW Classic CL-21 (960-1010) х1850

Všestranný dizajn, ktorý sa hodí do rôznych interiérov. Vhodný do malých aj stredne veľkých miestností. Plátno je vyrobené z odolného prvku, hrubého 4 mm. Bezpečnosť je udržiavaná na najvyššej úrovni, žiadne triesky nepoškodia pokožku. Nastaviteľný profil umožňuje dokončenie inštalácie za pár minút. Dobrá tesnosť neumožňuje únik horúceho vzduchu alebo studeného vzduchu.

Priemerná cena je 21 960 rubľov.

RGW Classic CL-21 (960-1010) х1850

výhody:

 • Ľahko sa skladá;
 • Matný povrch;
 • univerzálnosť;
 • sila;
 • Jednoduchá inštalácia.

nevýhody:

 • Nenájdené.

Praktické dvere GuteWetter GK-404

Krásne dvere od ruského výrobcu. Predáva sa za prijateľnú cenu, ktorá umožňuje každému ho kúpiť. Vyrobené z odolného materiálu, ktorý vydrží vysoké zaťaženie a časom sa nezhorší. Hrúbka čepele je 4 mm, čo je dosť na zabezpečenie dobrých pevnostných charakteristík. Dvere sa dajú ľahko sklopiť, nie je potrebné nijaké úsilie.

Priemerná cena je 17 570 rubľov.

Praktické dvere GuteWetter GK-404

výhody:

 • Pohodlné uchytenie;
 • sila;
 • Čistí sa od nečistôt;
 • Nastavenie šírky;
 • Hojdačky sa otvárajú dovnútra aj von.

nevýhody:

 • Nenájdené.

Ravak SDZ3-90 hroznová

Krásny model s jednoduchým ovládaním a tesnosťou. Studený vzduch nikdy nezasahuje do úpravy vody. Pri výrobe bol použitý kvalitný materiál, ktorý odolá náhlym teplotným zmenám a má pozitívny vplyv na životnosť. Vďaka úprave profilu bude človek schopný namontovať konštrukciu za krátky čas.

Predávané za cenu: od 23 940 rubľov.

Ravak SDZ3-90 hroznová

výhody:

 • sila;
 • Spoľahlivosť;
 • Jedinečný dizajn;
 • Pekná výbava;
 • Tesnosť.

nevýhody:

 • Nenájdené.

Bravat Line 100 × 200

Praktická možnosť v klasickej podobe. Vhodný na inštaláciu v rôznych priestoroch. Pri zatváraní sa nevytvárajú medzery, takže studené prúdy nepreniknú dovnútra. Trvanlivé plátno je pokryté ochrannou fóliou, ktorá zabraňuje tvorbe malých úlomkov v prípade silného nárazu. Kvalitný kovový profil má vysokú životnosť a nízku hmotnosť.

Priemerná hmotnosť je 22 420 rubľov.

Bravat Line 100 × 200

výhody:

 • Nezávislá voľba orientácie;
 • Hrúbka - 1,5 mm;
 • Hodnota za peniaze;
 • Spoľahlivosť;
 • Pohodlné vykonávanie.

nevýhody:

 • Nenájdené.

Cezares Eco O BS-80-C-Cr

Jedny z najlepších dverí talianskeho výrobcu, ktoré pomôžu vyriešiť otázku usporiadania sprchy. Konštrukcia je vyrobená z odolného materiálu, ktorý bez následkov vydrží vysoké zaťaženie. Profil je pokrytý ochrannou chrómovou vrstvou, ktorá dodáva ďalšiu odolnosť proti náhlym zmenám teploty. Produkt sa ľahko otvára a skladá bez námahy.

Priemerná cena: od 22 890 rubľov.

Cezares Eco O BS-80-C-Cr

výhody:

 • Dlhá záruka;
 • Úprava v rozmedzí 78-81 cm;
 • Jednoduchá inštalácia;
 • trvanlivosť;
 • Univerzálnosť.

nevýhody:

 • Nenájdené.

konečne

Sprchové dvere sa perfektne hodia do každého interiéru, hlavnou vecou je ich správny výber. Je dôležité vziať do úvahy rozmery, vzhľad, pohodlie a pevnosť plátna. Ak máte skúsenosti s používaním modelov popísaných v hodnotení, alebo zaujímavejších predstaviteľov, povedzte nám o tom v komentároch.

NECHAJTE RECENZIU

Prosím, vložte svoj komentár!
Sem zadajte svoje meno