👍 Najlepšie kŕmne žľaby pre rok 2020

0

Možno najobľúbenejším a najobľúbenejším typom rekreácie medzi mužskou populáciou krajiny je rybolov. Ani zima a chladné počasie tomu nie sú schopné zabrániť. Existuje taký spôsob rybolovu, ako pomocou feedrového prútu, a na to musíte mať špeciálne krmítko. Redakcia stránky „best-sk.designuspro.com“ pre vás pripravila prehľad najlepších podávačov pre podávač pre rok 2020.

Čo je kŕmidlo

Zjednodušene sa jedná o zariadenie na distribúciu nástrahy vo vode pre ryby. Vzhľad takéhoto zariadenia môže byť úplne odlišný, všetko závisí od toho, pre aký druh rýb bude toto krmítko určené.

odrody

V súčasnosti je na trhu celý rad modelov, ktoré si môže rybársky nadšenec kúpiť. Typ podávača určuje jeho schopnosť rozdeľovať jedlo, ako aj vrhaciu vzdialenosť.

Ak sa rybolov uskutočňuje v nádrži, kde je prúd, je lepšie zvoliť nasledujúce možnosti:

 • Špirálové alebo pružné modely;
 • Modely súdkov;
 • Okrúhle plastové podávače;
 • Metodická.

Špirálový model

Vzhľadovo vyzerá ako špirála a v jej strede sa nachádza tyč, v ktorej je umiestnený platin. Tento typ bude vynikajúcou možnosťou pri rybolove v jazerách, zátokách alebo rybníkoch. Výhodami tohto modelu je jeho jednoduchosť, dobré aerodynamické vlastnosti, ako aj rýchlosť šírenia návnady.

sud

Tento model je vyrobený z kovu, zvyčajne sa používa pri rybolove v stojatých vodných plochách. V predaji je niekoľko možností podávačov, sú to so zástrčkami aj bez nich. Táto položka sa ľahko používa a má dobrú aerodynamiku.

Vyrobené z plastu

Súčasťou týchto podávačov sú pozdĺžne roviny. To je nevyhnutné, aby bolo možné ľahko prekonať prekážky a zasiahnuť cieľ.

metodický

V predaji nájdete dva typy takýchto zariadení. Líšia sa svojim tvarom - okrúhlym a trojuholníkovým. Najlepšie sa používa v pokojných vodách, pretože nevydržia, ak sú v nich prúdy.

Ako správne používať

Pre pokojné vody

Rybolov v pokojných vodách má svoje vlastné charakteristiky. Takáto voda sa nachádza hlavne v rybníkoch a jazierkach. V takýchto podmienkach sa kvôli nedostatku prietoku návnada nerozšíri. V takejto vode sa vytvorí škvrna návnady, ktorá priláka úlovok, keď sa do nej pridajú aromatické prísady. Vzhľadom na pokojnú vodu však tento proces trvá dlho. Na zlepšenie tohto ukazovateľa môžete použiť gejzírsky efekt. Do samotného podávača sa dávajú šumivé tablety, ktoré pomôžu nástrahe rýchlejšie sa šíriť.

Najlepšou voľbou pre rybolov v pokojných vodách je prameň. Za zmienku stojí skutočnosť, že je potrebné krmítko dostatočne pevne naplniť krmivom, aby sa pri uvoľnení slučiek hmota zostávajúca v krmive rýchlejšie vypudila.

Nezabudnite tiež na aromatické prísady na prilákanie rýb. Niektoré druhy reagujú na sladkosť, zatiaľ čo iné majú radi vôňu cesnaku.Takéto komponenty by sa mali pridávať v malom množstve.

Pri love na prúd

Najlepšie je pri rybolove v takýchto podmienkach zvoliť zariadenia, ktoré sa nebudú môcť kotúľať po dne. Vynikajúcim riešením by bol výrobok obdĺžnikového, trojuholníkového alebo polkruhovitého tvaru. Vďaka rolovaniu na dne sa vodiče zamotajú a nebude to mať žiadny efekt.

Je tiež potrebné mať na pamäti, že za prítomnosti silného prúdu sa návnada rýchlo vymyje a budete musieť oveľa častejšie plniť samotné krmítko. Ak použijete model kontajnerového typu, môžete okamžite dopraviť všetko jedlo na dno bez toho, aby ste akýmkoľvek spôsobom upútali pozornosť malých rýb.

Diaľkový rybolov

Pri použití podávačov na diaľku je potrebné brať do úvahy taký parameter, ako je hmotnosť. Takéto výrobky musia mať zvýšenú hmotnosť, čo nezávisí od prítomnosti prietoku alebo jeho neprítomnosti.

Najlepšie je použiť typy rámov alebo klasickú bunkovú verziu produktu.

Technika liatia

Predtým, ako začnete loviť, musíte nakŕmiť body, ktoré ste vybrali a vyskúšali. K tomu sa najlepšie hodia kŕmidlá v tvare rakety. Ich zvláštnosťou je, že náklad je v prednej časti, čo vám pri nahodení umožňuje vyhnúť sa strate nástrahy a dopraviť ju presne na cieľ.

Aby ste miesto správne nakŕmili, musíte si osvojiť stabilnú techniku ​​odlievania. Ako to dosiahnuť:

 • Vezmite prosím na vedomie, že obvyklá metóda „mimo pleca“ vám neposkytne požadovanú presnosť a neumožní vám dopraviť podávač na požadované miesto. Najlepšie je odlievať z hrude.
 • Tyč je lepšie držať v dvoch rukách, pričom jednou rukou držíte zadok a druhou držíte koniec rukoväte. A linku musíte držať jedným prstom.
 • Forma musí byť v striktne zvislej polohe v blízkosti luku rybára.
 • Je potrebné čiastočne narovnať ruky a zároveň sa pokúsiť súčasne nakloniť tyč dozadu. Nemali by ste premeškať okamih kontroly nad chytmi kríkov alebo vegetáciou na brehu.
 • Veľmi dôležitým bodom je, že švih tyče musí byť vykonaný so zrýchlením. Za týmto účelom v záverečnej fáze so zvislým usporiadaním polotovaru prudko potiahnite zadok smerom k sebe. To vyvolá na konci cyklu prudký náraz.
 • Čiara by sa mala uvoľniť v okamihu, keď sa tyč nakloní dopredu a v uhle 35 až 45 stupňov k obzoru.
 • V tom okamihu, keď kŕmidlo letí, mali by ste tyč zvisle zdvihnúť a prudko ju nakloniť dopredu, keď krmítko dosiahne vodu. Vyhnete sa tak prudkému trhnutiu, ktoré vo väčšine prípadov povedie k prasknutiu svorky.
 • V rovnakom okamihu stojí za zatvorenie cievky.

Odhadzovanie týmto smerom je veľkou časťou úspechu feederového rybolovu.

Hodnotenie podávačov pre zásobníky

Flagman Plochý podávač VEĽKÝ

Štvrtú líniu medzi modelmi zaberá produkt ruského výrobcu. Toto je sada dvoch podávačov, ktoré majú rôzne objemy na vkladanie krmiva. Takéto zariadenie môže pomôcť kŕmiť ryby pre úspešný rybolov. Najlepšie sa hodí pre pokojné vody.

Má jedinečný dizajn, vďaka ktorému sa ponorí kolmo dole. Toto umožní, aby krmivo sedelo na vrchu, čím sa zabezpečí maximálny rybolovný výkon.

Má dostatočne silné rebrá a ich umiestnenie umožňuje pripevnenie tryskového boilies. Potom sa zlepšia aerodynamické vlastnosti zariadenia, čo tiež ovplyvňuje presnosť.

Vhodný pre už vyškolených rybárov, pretože šnúra prechádza samotným kŕmidlom a na jeho efektívne využitie sú potrebné skúsenosti.

Priemerná cena súpravy je 390 rubľov.

Flagman Plochý podávač VEĽKÝ

výhody:

 • Dva podávače;
 • Nástavec na boilies;
 • Atraktívne náklady.

nevýhody:

 • Iba na vnútorný rybolov.

X-FEEDER PL GLASS TURBO STRED, 100 g, 35 ml

Tretí riadok dávame modelu X-FEEDER PL GLASS TURBO MIDDLE. Produkt má veľké bunky, čo vedie k dobrým výťažkom krmiva.Vďaka svojmu dizajnu (zakrivené dno a hmotnosť krúžku) má dobré letové vlastnosti a rýchly výstup.

Takto je možné korigovať presnosť vrhania aj v nádržiach, kde sú veľké húštiny.

Má mohutné výstupky, ktoré mu dávajú schopnosť stabilne zostať na dne. Produktom sa nebudú pohybovať ani silné prúdy. Má povlak odolný proti opotrebovaniu, ktorý vedie k neprítomnosti oslnenia a zvyšuje jeho odolnosť proti mechanickému poškodeniu.

Priemerná cena je 220 rubľov.

X-FEEDER PL GLASS TURBO STRED, 100 g, 35 ml

výhody:

 • Dobrý letový výkon;
 • Nízke náklady;
 • Žiadne oslnenie.

nevýhody:

 • Rýchle dodanie krmiva.

Colmic Distance Net Feeder 30 32 3.6

Na druhý riadok sme umiestnili krmítko od talianskej značky, hoci sa vyrába v Číne. Tento podávač vám umožňuje podávať vysoko kvalitné krmivo pri vrhaní na ľubovoľnú vzdialenosť. Skúseným rybárom sa odporúča používať tento model v pokojných a stojatých vodách. Alebo na riekach, kde prakticky nie je prúd. Na takýchto miestach žije najčastejšie kapor a pražma.

Podávač drží krmivo dobre a nie je potrebné časté rezanie nadväzca.
asi najdôležitejšou výhodou tohto krmítka je, že sa dá ľahko použiť na lov na veľké vzdialenosti. Má antikoróznu úpravu.

Priemerné náklady na podávač sú 230 rubľov.

Colmic Distance Net Feeder 30 32 3.6

výhody:

 • Atraktívne náklady;
 • Použitie na veľké vzdialenosti.

nevýhody:

 • Dostatočne ľahké.

Oranžová ruka plochá metóda

Dávame prvé miesto produktu Orange Hand Flat Method. Má niekoľko foriem uvoľňovania s rôznou hmotnosťou od 30 do 60 gramov alebo od 70 do 100 gramov. Je pozoruhodné, že bez ohľadu na hmotnosť zostávajú rozmery samotného podávača nezmenené a rovnajú sa 51x28 mm. V takomto zariadení sa mení iba hrúbka kovovej podrážky.

Vzhľadovo sa tento dizajn podobá na domáce papuče, kde je otvorená iba jedna strana. Cez otvorenú časť je žľab naplnený rôznymi druhmi doplnkových potravín a obilnín.

Kvôli absencii výstuh je možné boilies inštalovať kdekoľvek, určí sa len miesto v závislosti od priemeru samotného boilies.

To, vďaka čomu táto príloha vyniká od ostatných, je to, že ju môže používať aj začiatočník. Pretože súprava je už dodávaná so štandardným otočným čapom, ktorý uľahčuje upevnenie kábla.

Hlavným rysom je uzavretá strana. V samotnom prístroji je iba 6 otvorov, ktoré prispievajú k postupnému vymytiu doplnkových potravín, aj keď veľmi zmoknú.

Ak používate iba drahé krmivo, ušetrí vás to na nich kvôli nízkej spotrebe.

Priemerná cena je 120 rubľov.

Oranžová ruka plochá metóda

výhody:

 • Nízke náklady;
 • Nemali by ste kupovať formu;
 • Vhodné pre začiatočníkov;
 • Postupné vymývanie krmiva.

nevýhody:

 • Pri zlom zhutnení krmiva môže pri vyhodení vyletieť.

Hodnotenie kŕmidiel pre rybolov na súčasnom

IVVA Ivva Sport

Tretiu líniu zaberá model Ivva Sport. Toto krmítko patrí do kategórie ťažkých, jeho váha je 100 gramov. Vhodný na hody na stredné vzdialenosti, do 80 metrov.

Vďaka hladkému podkladu je možné návnadu dobre stlačiť a zabezpečiť tak postupné rozloženie krmiva. Model má valcovitý tvar a sieťovina je vyrobená z oceľových pásov, čo zaisťuje zvýšenú pevnosť.

Výrobok má kvalitný práškový povlak, ktorý chráni kov pred koróziou, čo je veľmi dôležité, pretože zariadenie je neustále vo vode. Má čiernu farbu, ktorá umožňuje zamaskovať trysku na dne jazera. Dobré na rybolov tam, kde je prúd.

Model má nosiče nákladu, v množstve 6 kusov, čo mu umožňuje pokojne zostať na jednom mieste. Monolitický dizajn umožňuje nezrútiť celú štruktúru silným a ostrým pohybom.

IVVA Ivva Sport

výhody:

 • Jednodielna kovová konštrukcia;
 • Existuje 6 výstupkov;
 • Atraktívna cena.

nevýhody:

 • Veľké špliechanie v plytkej vode, ktoré odstraší ryby.

FC Vegas Oval veľký 80g

Druhé miesto v hodnotení dávame modelu, ktorý je možné použiť ako v nádržiach so silným prúdom, tak aj v pokojnej vode. Od mnohých zástupcov nášho hodnotenia sa líši v tom, že je vyrobený z plastu.

K dispozícii je zabudovaný obratlík, ako aj zvýšená kapacita na kladenie potravín s otvormi v oválnom tvare. Môžete naložiť krmivo s rôznymi frakciami jemnosti.

Výraznou črtou je prítomnosť krídel pre vylepšenú aerodynamiku. To zase prispieva k presnosti a väčšej vrhacej vzdialenosti. Tento model má svoje vlastné charakteristiky a bude prakticky nepostrádateľný v podmienkach rybolovu. Vďaka tomu, že je plastový, poskytuje takmer okamžitý výstup na povrch.

Toto krmítko môžete použiť pri love kaprov. To naznačuje, že sa dá použiť v zarastených oblastiach, kde môže mať veľa ďalších výrobkov problémy so stratou nástrojov.

Priemerná cena je 100 rubľov.

FC Vegas Oval veľký 80g

výhody:

 • Vyskočí rýchlo;
 • Prítomnosť aerodynamických krídel;
 • Zvýšená presnosť hodu;
 • Použitie v zarastených oblastiach.

nevýhody:

 • Nezistené.

Rigový šport

Prvý rad patrí modelu Rig Sport. Štruktúra tohto modelu pripomína valec, ktorý sa skladá zo siedmich kovových krúžkov a tiež je vystužený mostíkmi. Je celý vyrobený z kovu a na konci má očko na zafixovanie šnúrky.

Podstavec v žľabe je zapustený do rámu, čo umožňuje dobre odolávať nárazom proti vode. Uvoľňovací formulár vám umožňuje zvoliť si vhodnú váhovú kategóriu. Hmotnosť nátierky je od 40 do 100 gramov. To vám umožní loviť od 60 do 120 metrov.

Za funkciu možno považovať aj skutočnosť, že je posunuté ťažisko zariadenia, čo umožňuje uskutočňovať presné hody bez krútenia.

Je zafarbená na čierno a na dne je tak takmer neviditeľná a pri vystavení slnečnému žiareniu tak neposkytuje oslnenie. Táto farba pomáha rybám nevšímať si samotné telo, ale zameriava sa iba na rozširujúce sa jedlo. Existujú háky na zaťaženie, ktoré umožňujú zariadeniu zostať na mieste a zabrániť úplnému zapusteniu do bahnitého dna.

Vďaka tomu, že je rám vyrobený ako sieť, je krmivo dobre uchované vo vnútri žľabu a je zabezpečené jeho postupné uvoľňovanie.

Podľa odborníkov je najlepšie použiť tento model na veľký prúd.

Priemerná cena je 85 rubľov.

Rigový šport

výhody:

 • Nevyžaduje sa žiadna forma;
 • Liata jednodielna konštrukcia;
 • hospodárne;
 • Cenovo dostupné.

nevýhody:

 • Neexistuje žiadny obratlík.

záver

Bez ohľadu na to, kde chcete takúto technologickú metódu rybolovu použiť, mali by ste venovať pozornosť nielen dizajnu krmítka, ale aj celej súprave. Musí byť vyvážený a prispôsobený podmienkam konkrétnej rybolovnej oblasti.

Napríklad, ak ste si istí, že dno je zablatené, mali by ste zvoliť model s penovými guľkami, ktoré dokážu udržať háčiky nad vodou, pretože ani ten najdrahší model nebude schopný chytiť ryby pomocou háčikov ponorených do bahna.

Je tiež potrebné pripomenúť, že toto je najťažší spôsob rybolovu. Ani skúsení rybári nemôžu s týmto druhom rybolovu hneď dopadnúť dobre.

NECHAJTE RECENZIU

Prosím, vložte svoj komentár!
Sem zadajte svoje meno