Najlepšie značky čokoládovej nátierky pre rok 2020

0

Mnoho Rusov miluje jesť niečo sladké k čaju alebo káve. Populárnym produktom, ktorý nahrádza cukríky alebo sušienky, sa stala čokoládová nátierka. Pred niekoľkými rokmi bolo takmer nemožné ho nájsť na pultoch obchodov a stačilo vám to urobiť sami. Ale v roku 2020 existuje veľké množstvo výrobcov, ktorí si splnili sen o sladkom chute. Teraz ho nájdete v ktoromkoľvek supermarkete. A nie 1 - 2 druhy, ale asi 10 alebo dokonca viac. Teraz musíte iba študovať hlavné charakteristiky, pomocou ktorých si môžete zvoliť túto sladkosť pre seba. Cestoviny sa môžu líšiť chuťou, kvalitou, vôňou, obsahom kalórií a vzhľadom. Najdôležitejšie je však pred nákupom venovať pozornosť zloženiu. Ak chcete nájsť svoju obľúbenú, mali by ste sa oboznámiť s hodnotením najlepších značiek čokoládovej pasty.

Trochu histórie

Prvýkrát sa myšlienka vytvorenia čokoládovej pasty dostala do povedomia slávneho cukrára Pietra Ferrera, ktorému bolo ľúto vyhodiť sladkosti, ktoré sa roztavili z vysokej teploty. Snažil sa natrieť túto hmotu na chlieb, ale nečakal, že bude taká chutná. A ukázalo sa, že to bolo veľmi uspokojivé občerstvenie, ktoré sa mu páčilo. Od tej chvíle začali vyrábať čokoládovú pastu, ktorá sa rýchlo zamilovala do všetkých obyvateľov sveta.

Vďaka cukrárovi Pietrovi Ferrerovi si každý môže pochutnať na tejto úžasnej pochúťke. Aký lepší spôsob, ako začať deň chokopastovým chlebom?

Táto možnosť pomáha mamičkám pripraviť rýchle raňajky pre celú rodinu. Varenie trvá len pár minút. Ďalšou výhodou je, že výrobok je možné dlhodobo skladovať v chladničke. Navyše to nijako neovplyvní jeho chuť. Sladkú pochúťku môžete použiť aj na dezerty, ovocie, pečivo alebo ako polevu na zmrzlinu.

Čokoládová nátierka je hnedá sladkosť vyrobená z kakaa s prídavkom masla a orechov. Ak sa pri príprave použili prírodné produkty ako kakaové maslo a kakaové bôby, potom sa pasta považuje za organickú. Pomocné látky, ktoré môžu byť obsiahnuté: farbivo, látka zvyšujúca chuť, ochucovadlo, zahusťovadlo a konzervačné látky. Výrobca ich pridáva na zvýšenie trvanlivosti.

Príprava vlastnej čokoládovej nátierky

Chokopastu si môžete pripraviť doma. Tento dezert ocení celá rodina. Potrebujete na to prísady, ktoré máte vždy doma:

 • 100 g masla
 • 300 g cukru
 • 120 g múky
 • 1-2 lyžice kakaového prášku
 • 5 litrov mlieka.

Varenie netrvá dlho. V hrnci zmiešame cukor, múku a kakaový prášok. Premiešajte a pomaly prilievajte mlieko. Nemali by byť hrudky, zmes by mala byť úplne homogénna. Potom by ste mali hmotu položiť na mierny oheň. Neustále miešajte, priveďte do varu a povarte ďalších 4 - 6 minút. Teraz zmes ochladíme na izbovú teplotu a pridáme zmäknuté maslo. All. Sladkosť pre celú rodinu je pripravená. Pred použitím dajte do chladničky. Môžete ho skladovať v chladničke v uzavretej nádobe, najviac však 5 - 7 dní.

Ak však nechcete variť doma, môžete si kúpiť verziu v obchode. Ak starostlivo preštudujete zloženie, produkt bude nielen neškodný, ale dokonca užitočný.

Prínos a škoda

Podľa odborníkov na výživu je tento produkt prospešný pre ľudí, ak ich nie je veľa. Hlavné výhody:

 1. Kakao priaznivo ovplyvňuje zvyšovanie vytrvalosti a pomáha zvyšovať náladu.
 2. Čokoláda deťom uľahčuje vstrebávanie nových poznatkov.
 3. Zlepšuje srdcovú činnosť a zlepšuje metabolizmus.
 4. Pomáha zlepšovať pamäť u starších ľudí.
 5. Toto je výdatné jedlo alebo občerstvenie.
 6. Ak je zloženie prirodzené, potom je malé množstvo vhodné pre ľudí, ktorí sledujú svoju stravu a pre športovcov.

Ale je potrebné pripomenúť, že chokopasta je veľmi kalorický výrobok. Nemôžete to jesť polievkovými lyžicami. Optimálna denná dávka je 15 - 20 gramov alebo 1 polievková lyžica pre dospelého. Najlepšie sa konzumuje na raňajky alebo na obed. Pri chudnutí je lepšie uprednostniť tmavú čokoládu.

zloženie

Ak je výrobok vysoko kvalitný, potom pozostáva výlučne z prírodných zložiek: kakao, kakaové maslo, sušené mlieko a maslo. Je však dôležité poznamenať, že trvanlivosť takejto chokopasty nie je príliš dlhá. Kompozícia môže obsahovať konzervačné látky, látky zvyšujúce chuť a vôňu. Ak štítok naznačuje, že kakaové maslo bolo nahradené trans-tukmi, potom kvalita produktu klesne na priemernú hodnotu. Najvýhodnejšia možnosť, ktorá má horšiu chuť ako analógy, je vyrobená nie z kakaa, ale s použitím karobového prášku.

Zvyčajné zloženie cestovín, ktoré si môžete kúpiť v obchode:

 • Kakaový prášok;
 • Cukor alebo náhradka;
 • olej;
 • Prášok v sére;
 • Prísady, arómy a emulgátory.

Tipy na výber

Ako si vybrať? Hlavným odporúčaním pri výbere tohto sladkého produktu je podrobné preštudovanie zloženia. Čím menej komponentov v ňom, tým lepšie. Trochu podrobnejšie:

 1. Prvá vec, na ktorú sa treba pozrieť, je konzistencia a odtieň. Produkt by mal mať tmavohnedú farbu, nemal by byť príliš tekutý alebo hustý.
 2. Kompozícia môže obsahovať prírodné emulgátory.
 3. Nemali by ste si vyberať výrobok s najnižším obsahom kalórií. To môže naznačovať, že to nie je prirodzené.
 4. Dobrou náplňou, ktorá má zdravú výživovú hodnotu, sú píniové oriešky, lieskové orechy alebo lieskové orechy.
 5. Je lepšie zvoliť možnosť so sušeným plnotučným mliekom ako so srvátkou.
 6. Neverte slepo reklamám. Ak balenie veľkými písmenami naznačuje, že zloženie je úplne prirodzené, nemali by ste si okamžite kúpiť tento konkrétny téglik. Pred nákupom musíte venovať pozornosť zloženiu na druhej strane plechovky.

Ako uchovávať

Priemerná doba použiteľnosti v neotvorených nádobách je 6-12 mesiacov. Čím je menší, tým lepšie. To znamená, že pri výrobe bolo použité malé množstvo konzervačných látok a umelých prísad.

Optimálne je skladovať uzavretú nádobu pri teplote +6 .. + 18 stupňov. Po otvorení by sa mal produkt uchovávať iba v chladničke. Konzistencia sa môže meniť: pri nízkych teplotách tvrdne a pri izbovej teplote môže byť vláknitá. Pred použitím by ste ho mali dostať 10 - 15 minút. Toto je najlepšia možnosť natierania na chlieb, tvarohové koláče, palacinky alebo palacinky.

Hodnotenie najlepších značiek čokoládových nátierok pre rok 2020

Nutella s pridaným kakaom

Nesporným lídrom, ktorý je mimoriadne populárny vo veľkom počte krajín, je Nutella. Vyberajú si ju nielen dospelí, ale aj deti.

Prvýkrát sa svet dozvedel o tejto sladkosti v roku 1964 a od tej doby si mnohí obľúbili jej chuť. Produkt sa hodí k chlebu a je vhodný na raňajky aj na obed. Predstavuje najlepšie lieskové orechy, prírodné kakao a mliečne výrobky, ktoré dodávajú jemnú a príjemnú chuť.

Energetická hodnota: 539 kcal na 100 g hotového výrobku. Bielkoviny - 6,3 g, tuky - 30,9, sacharidy - 57,5. Dodáva sa v baleniach rôznych veľkostí: od 30 g do 3 kg. Dátum spotreby: 1 rok. Optimálna teplota na uskladnenie je od +14 do +18 stupňov Celzia.

čokoládová pasta Nutella s kakaom

výhody:

 • Krásne a pohodlné balenie;
 • Vynikajúca chuť;
 • Správna konzistencia;
 • Príjemná aróma;
 • chutné;
 • kompozície;
 • Dobre sa natiera na chlieb.

nevýhody:

 • Náklady.

Bombbar s lieskovými orieškami

Obal zaujme jasným dizajnom a krásnym dizajnom.Bombbar je ruský výrobca, ktorého výrobky si vyberá veľké množstvo sladkých zubov.

Možnosť rozpočtu na čokoládovú nátierku pre celú rodinu. Ale jeho cena nijako neovplyvnila chuť a zloženie. Pri výrobe sa nepoužívali žiadne konzervačné látky ani palmový olej. Taktiež neobsahuje žiadny cukor.

Sladkosť je vyrobená z pražených lieskových orechov a kakaa. Táto matica pozitívne ovplyvňuje všeobecný stav človeka, odstraňuje toxíny, čistí krv a posilňuje imunitný systém.

Tento výrobok je vhodný na občerstvenie doma aj v práci. Môže byť použitý ako dezert k čaju alebo ako príloha k tvarohu, kaši a rôznemu pečivu.

Energetická hodnota: 490 kcal na 100 g hotového výrobku, čo je podstatne menej ako u podobnej čokoládovej pasty. Výživová hodnota: bielkoviny - 20 g, tuky - 38 g, sacharidy - 9.4. Bez lepku, GMO, palmového oleja, cukru a vajec. Balenie je malé, hmotnosť je iba 150 g. Priemerné náklady: od 218 rubľov.
Čas použiteľnosti - nie viac ako 6 mesiacov.

čokoládová pasta Bombbar s lieskovými orieškami

výhody:

 • Krásne balenie;
 • Vhodné pre deti i dospelých;
 • Vynikajúce zloženie;
 • bez cukru;
 • Vyvážená chuť;
 • Priaznivá cena;
 • Výživné.

nevýhody:

 • Nenájdené.

Petrodiet na fruktóze

Pasta je homogénna, krémová, tmavohnedej farby a hustej konzistencie. Ideálne na raňajky alebo na občerstvenie. Vyrábané v Rusku, dodávané v plastových plechovkách so skrutkovacími uzávermi. Otvára sa ľahko. Je vhodné skladovať ho v chladničke.

Je to vynikajúci diétny nález pre ľudí s cukrovkou, ktorí by nemali jesť cukor. Pasta nemá žiadny vplyv na hladinu cukru v krvi.

Vďaka svojej dobrej konzistencii sa Chocopasta ľahko natiera na toasty alebo iné jedlá. Vhodné na výrobu glazúry.

Energetická hodnota: 545,22 kcal na 100 g hotového výrobku. Výživová hodnota na 100 g výrobku: 2,72 g - bielkoviny, 33 g - tuky, 55 g - sacharidy. Bez cukru. Hmotnosť: 360 gr. Priemerné náklady: od 326 rubľov.

čokoládová pasta Petrodiet na fruktóze

výhody:

 • Príjemná chuť;
 • Cena rozpočtu;
 • Homogénna konzistencia;
 • V zložení žiadny cukor, soľ a vajcia;
 • Diétny produkt.

nevýhody:

 • Nenájdené.

Kešu oriešok arašidový

Všetci milujú neskutočne roztomilý dizajn balenia tejto pasty. 100% prírodný produkt, ktorý sa skladá iba z troch ingrediencií: kakao, kešu orechy a arašidy. V zložení nie je nič nadbytočné. Preto je výrobok obľúbený u športovcov a u ľudí držiacich diétu. Nutbutter je produkt s nízkym obsahom sacharidov, ktorý vás nabije energiou po celý deň. Odporúča sa na raňajky.

Vhodné nielen na výrobu dezertov, ale aj na čokoládu alebo sladkosti. Hodí sa k rôznemu ovociu. Čas použiteľnosti je 6 mesiacov.

Na výrobu obalov sa používa iba biologicky odbúrateľný plast, ktorý nepoškodzuje životné prostredie.

Obsahuje arašidy, čokoládu a kešu oriešky, obsah kalórií v produkte je 579 Kcal na 100 g. Bielkoviny - 20 g, tuky - 48 g, sacharidy - 26 g na 100 g. Hmotnosť: 320 gr., Čas použiteľnosti je iba 6 mesiacov. Bez lepku, GMO, palmového oleja, soli, vajec a cukru. Priemerné náklady: od 265 rubľov.

Kešu Nutbutter a pasta z arašidovej čokolády

výhody:

 • Roztomilý dizajn;
 • Úplne prírodné zloženie;
 • Žiadny cukor ani sladidlo
 • Vynikajúca chuť;
 • Biologicky odbúrateľné obaly.

nevýhody:

 • Nenájdené.

Mliečna dráha

Mliečna cesta je neobvyklá čokoládová pasta vyrobená v Nemecku, ktorú si pochutnávajú najmä na deťoch. Je vyrobený z mliečnej a bielej čokolády, preto má jemnú chuť bez horkosti. Chuťovo je veľmi podobná známemu baru Mliečna dráha. Perfektné ako rýchle občerstvenie alebo výdatné raňajky. Polovica plechovky je biela a druhá polovica je mlieko. Vhodné pre celú rodinu.

Balenie je vyrobené vo forme pohára, ktorý je možné použiť na teplé a studené nápoje po ukončení výroby produktu.

Energetická hodnota na 100 g - 559 kcal. Bielkoviny - 2,6 g, tuky - 35 g, sacharidy - 57,9 g na 100 g.

čokoládová pasta Mliečna cesta

výhody:

 • Svetlé balenie;
 • Chuť známa mnohým;
 • Nutričná hodnota;
 • Pohodlné balenie;
 • V zložení nie sú žiadne vajcia;
 • Pohár ako darček.

nevýhody:

 • Nenájdené.

Twix s kúskami sušienok

Ďalšia možnosť pre chokopastu, ktorá chutí ako slávna tyčinka Twix. Podstatným rozdielom od ostatných možností sú v zložení vykrajovače cookies. Chuť karamelu je cítiť, čo dodáva určitú chuť. Pred použitím pastu ochlaďte vložením do chladničky. Vhodné na občerstvenie alebo raňajky pre celú rodinu. Môže sa pridať do kaše, jogurtu, tvarohu atď.

Krajina pôvodu - Veľká Británia.

Energetická hodnota: 561 kcal na 100 g hotového výrobku. Vydané v banke 200 g. Čas použiteľnosti 24 mesiacov. Priemerné náklady: od 379 rubľov. Bielkoviny - 2,6 g, tuky - 35 g, sacharidy - 57,9 g.

Twix čokoládové cestoviny s kúskami sušienok

výhody:

 • Dizajn balenia;
 • Známa chuť baru;
 • Pohodlná dóza;
 • V zložení nie sú žiadne vajcia;
 • Bohatá chuť;
 • Veľmi uspokojujúce.

nevýhody:

 • Pri otváraní je ťažké fóliu odtrhnúť;
 • Zloženie.

NUTFIT

NUTFIT je produkt s vynikajúcim zložením: kakao, arašidy a med. Na vytvorenie pasty zo sladkej čokolády sa použili celkom tri komponenty. Vďaka prírodnému zloženiu je doba použiteľnosti iba 6 mesiacov.

Cestoviny sa skvele hodia ako prísada do čaju alebo kávy, na tvarohové koláče alebo na palacinky, ako polevu na zmrzlinu alebo smoothies. Všetko závisí od túžby a fantázie. Maximálna teplota skladovania je +25 stupňov. Minimum je -1.

Energetická hodnota: 535 Kcal na 100 g hotového výrobku. Neobsahuje žiadny cukor, vajcia ani palmový olej. Vyrábané v plastovej nádobe s objemom 330 gr. Dátum spotreby: 24 mesiacov. Priemerné náklady: od 400 rubľov.

čokoládová pasta NUTFIT

výhody:

 • Štýlový dizajn balenia;
 • Výrazná chuť;
 • Perfektné zloženie;
 • chutné;
 • Užitočné.

nevýhody:

 • Nenájdené.

Nutty

Čokoládová karamelová nátierka ideálna na raňajkové sendviče. Má príjemnú sladkastú chuť. Veľmi výživné, preto má ekonomickú spotrebu.

Je obľúbený u detí i dospelých, pretože dodáva silu a vitalitu na celý deň. Uchovávajte v chladničke. Pred použitím si dajte 10 minút. Pri izbovej teplote má strednú konzistenciu a dobre sa rozotiera po hriankach.

Energetická hodnota: 550 kcal na 100 g hotového výrobku, neobsahuje vajcia. Bielkoviny 1 g, tuky - 32 g, uhľohydráty - 64. Vyrábané v atraktívnej plastovej nádobe so svetlým dizajnom s objemom 330 g. Priemerné náklady: od 139 rubľov. Dátum spotreby: 12 mesiacov.

čokoládová pasta Nutti

výhody:

 • Krásne balenie;
 • Rozpočtové náklady;
 • Neobvyklá chuť;
 • konzistencia;
 • Karamelová príchuť.

nevýhody:

 • Chutia tuky.

záver

Čokoládová nátierka je lahodná pochúťka, ktorú miluje veľa milovníkov sladkostí. Je to skvelá alternatíva k cukríkom a čokoláde. Ale nie všetky čokoládové nátierky chutia rovnako. A ešte viac, nie sú rovnako užitočné v zložení, prečítajte si informácie na obale a vyberte si produkt s minimom prísad, potom to prinesie telu výlučne výhody.

NECHAJTE RECENZIU

Prosím, vložte svoj komentár!
Sem zadajte svoje meno

Prečítal som si podmienky súhlas používateľa *