👌 Najlepšie monitory pacientov pre rok 2020

0

Monitor pacienta je jedným z najdôležitejších lekárskych prístrojov, ktoré umožňujú sledovať stav človeka. S výberom zariadenia by sa malo zaobchádzať na základe určitých znalostí, aby bolo možné kúpiť efektívnu a odolnú alternatívu, ktorá nezlyhá. Na trhu sú dnes stovky odrôd. Líšia sa funkčnosťou a pomocnými možnosťami. Nesmieme tiež zabúdať, že existujú modely určené na umiestnenie v blízkosti postele a výrobky na MRI, ultrazvuk atď.

Redakcia stránky „best-sk.designuspro.com“ pre vás pripravila hodnotenie najlepších monitorov pacientov pre rok 2020.

Všetky vitálne funkcie na jednej obrazovke

Monitor pacienta je sofistikované zariadenie, ktoré sa používa vo všetkých lekárskych inštitúciách. Vďaka nemu lekár kontroluje aktuálny stav človeka. Na displeji sa zobrazujú základné parametre života, čo umožňuje bezpečnejšie operácie.

Niektoré prístroje sú navrhnuté tak, aby boli umiestnené vedľa pacientovej postele. Lekár môže sledovať zmeny stavu srdca a ďalšie, čo je pohodlné riešenie, pretože nemusíte so sebou nosiť pomocné nástroje.

Dnes sa monitory používajú v každej nemocnici. Ich funkčnosť umožňuje vykonať chirurgický zákrok alebo analyzovať stav pacienta po dokončení operácie.

Vlastnosti moderných modelov

Na rozdiel od prvých možností majú moderné zariadenia široké možnosti. Preto lekár ľahko sleduje stav pacienta bez ohľadu na vek, stavbu tela a pohlavie. Monitor zobrazuje informácie o novorodencoch aj starých ľuďoch.

Táto kontrola je možná kombináciou niekoľkých užitočných funkcií väčšiny lekárskych prístrojov. Toto zariadenie môže pracovať zo štandardnej siete s napätím 220 V alebo byť napájané zo zabudovaných nabíjateľných batérií. Modely sú tiež vybavené termálnou tlačiarňou, snímačom tlaku, impulzom, teplotou tela. Pokročilé produkty zobrazujú srdcovú frekvenciu, dychovú frekvenciu a sú schopné vypočítať dávku liekov. Tieto možnosti oveľa uľahčujú prácu a zabraňujú lekárskym chybám, ktoré majú vplyv na bezpečnosť pacientov.

Na zobrazenie informácií sa používa displej z tekutých kryštálov. Všetky namerané hodnoty sa zobrazujú bez časových oneskorení, čo vám umožňuje včas podniknúť kroky, ak dôjde ku kritickému okamihu. Vďaka presnosti získaných parametrov môžu lekári rýchlo analyzovať pacienta a vykonať potrebnú preventívnu prácu. Túto funkciu nemá žiadne iné lekárske zariadenie.

Modely sú malých rozmerov a hmotnosti. Lekár môže zariadenie premiestňovať a pripájať bez pomoci. Väčšina výrobcov navyše vyrába monitory prepravy pacientov, ktoré sú inštalované vo vozidlách na resuscitáciu. Je to pohodlné riešenie, ktoré nespotrebuje veľa energie, ale môže zachrániť život.

Správna voľba

Nákup monitorov je zodpovedná záležitosť.Preto sa pred výberom konkrétneho produktu odporúča preštudovať si množstvo technických vlastností. Ak sa k tejto otázke postavíte s porozumením, nebude ťažké zvoliť vhodnú možnosť pre nemocnicu. Dnes sa takmer všetky populárne lekárske spoločnosti zaoberajú výrobou zariadení. Každý model sa líši množstvom funkčných vlastností a ďalších funkcií.

Vzhľadom na skutočnosť, že väčšina monitorov sa líši v rôznych konfiguráciách, v obchodoch existujú modely za 70-100 tisíc rubľov, ako aj za niekoľko miliónov. Ak si kúpite rozpočtovú verziu, je dôležité pochopiť, že je vybavená iba štandardnými funkciami, tu nie sú k dispozícii žiadne pomocné možnosti. Zariadenie je schopné monitorovať štandardné vitálne funkcie. U drahých prístrojov je situácia opačná, pretože existuje veľké množstvo ďalších režimov, ktoré umožňujú vykonávať kompletnú diagnostiku pacienta, napríklad monitorovať krvný tlak, dostávať správu o práci srdca atď.

Pri výbere zariadenia je dôležité určiť rozsah použitia. Pretože existujú modely, ktoré sú určené na inštaláciu vedľa postele alebo v doprave, rovnako ako prevádzkové monitory. Vďaka tomu sa väčšina operácií vykonáva. Po zodpovedaní tejto otázky by ste mali prejsť na hlavné technické vlastnosti.

Pri zvažovaní konkrétneho modelu by ste sa mali ubezpečiť, že zobrazuje ukazovatele, ako je srdcová frekvencia, EKG, NIBP a podobne. Väčšina možností sa nachádza v populárnych modeloch, je však zriedkavé nájsť trvalé sledovanie EKG. Väčšina špecialistov nemá v úmysle kupovať zariadenia s touto možnosťou, pretože náklady na jednorazové elektródy sú príliš vysoké. Preto sa kupujú lacné možnosti, ktoré zobrazujú hlavné parametre. To stačí na sledovanie stavu pacienta.

Avšak moderné prístroje vybavené tuctom pomocných doplnkov sa kupujú v detskej jednotke intenzívnej starostlivosti. To umožňuje včas odhaliť problém a vykonať operáciu bezpečnejšie. Náklady na takéto zariadenie môžu začať od 400 do 500 tisíc rubľov, všetko závisí od výrobcu.

Nesmieme tiež zabúdať, že monitor musí byť odolný a fungovať takmer v každej situácii. V takom prípade je vhodné zvoliť produkt s jednoduchým ovládaním, aby ho mohol pripojiť aj neskúsený lekár.

Kritériá voľby

Keď sa osoba rozhodne pre miesto inštalácie a účel zariadenia, je potrebné preštudovať si niektoré funkcie:

 • Výber spoločnosti. Úspech väčšiny nákupov začína u správneho výrobcu. Od toho závisí nielen spoľahlivosť monitora, ale aj jeho životnosť. V súčasnosti sa veľké množstvo podnikov zaoberá výrobou takýchto zariadení, niekde šetria na komponentoch a inde na zariadeniach. Je dôležité si uvedomiť, že priemerná doba práce by mala byť minimálne 10 - 15 rokov. Takéto zariadenie je samozrejme ťažké nájsť, ale je to možné.
 • Presné parametre. Pri kúpe použitých alebo lacných monitorov sa lekári často stretávajú s problémom, že niektoré parametre sa zobrazujú nesprávne. Tomuto bodu by sa mala venovať osobitná pozornosť. Ak nie je čas na kontrolu každého produktu, mali by ste si kúpiť osvedčený model od renomovaného výrobcu. Spolu s presnosťou teda kupujúci dostane dlhodobú záruku, ktorá vám umožní opraviť alebo vymeniť chybné zariadenie.
 • Ďalšou povinnou položkou je, že zariadenie musí pracovať v sťažených podmienkach. Aj keď napríklad osoba nedýcha správne, je tu neustále spútum, zariadenie by malo zobrazovať všetky parametre bez skreslenia.Nesmieme tiež zabudnúť na pevnosť puzdra a spoľahlivosť komponentov. Aby nedošlo k náhodnému pádu z dôvodu poškodenia zariadenia. Niektoré nemocnice kupujú monitory, ktoré fungujú aj v extrémnych situáciách. To je samozrejme výhoda, ak ho plánujete použiť pri náhlych zmenách teploty alebo atmosférického tlaku, ale vo väčšine prípadov postačia iba kvalitné modely.
 • Dizajn produktu by mal byť užívateľsky príjemný a ovládanie by malo byť jasné. Efektívnosť práce závisí od týchto dvoch parametrov. Je vhodné kúpiť si jednoduché vybavenie, ktoré nebude robiť problémy ľuďom, ktorí majú od tohto zariadenia ďaleko.
 • Odporúča sa kúpiť opraviteľné zariadenie, pre ktoré je ľahké nájsť ktorúkoľvek časť. V opačnom prípade budú existovať dlhé očakávania, pretože špecialista bude vyhľadávať spotrebný materiál niekoľko dní.
 • Posledným bodom je trvanie záruky a frekvencia údržby.

Hodnotenie monitorov rozpočtu pre pacienta

Newtech NT3B

Vysoko kvalitné zariadenie vhodné na nepretržité sledovanie ľudského života. Prístroj je možné umiestniť na oddelenie aj na jednotku intenzívnej starostlivosti.

Zariadenie poskytuje presné číselné a grafické informácie. K dispozícii sú všetky potrebné parametre na monitorovanie stavu. Práce sa vykonávajú zo zabudovanej batérie, ktorá vydrží 3,5 hodiny. Farebný typ displeja - TFT. Pre väčšie pohodlie je tu funkcia blokovania alarmu.

Priemerná cena je 99 000 rubľov.

Newtech NT3B

výhody:

 • Menu v ruskom jazyku;
 • funkčnosť;
 • K dispozícii je kožný senzor;
 • Autonómna práca;
 • Intuitívne rozhranie;
 • Spoľahlivosť.

nevýhody:

 • Nenájdené.

GUARDIAN BPM-700 BIOSYS

Kvalitné zariadenie, ktoré je umiestnené pred posteľou. Jasný displej uľahčuje videnie potrebných informácií. Existuje meranie EKG, čo je ďalšou výhodou. Hlavnou vlastnosťou zariadenia je jeho univerzálnosť, pretože je vhodný pre dospelých i deti. Zariadenie ukladá posledných 8 udalostí, čo zjednodušuje sledovanie. Hmotnosť produktu - 5,8 kg. Napájanie zo siete a zo zabudovanej batérie.

Predávané za cenu 100 000 rubľov.

GUARDIAN BPM-700 BIOSYS

výhody:

 • Malá veľkosť;
 • Ľahká inštalácia;
 • Vymazať menu;
 • univerzálnosť;
 • Desiatky možností;
 • udržiavateľnosť;
 • Trvanlivosť.

nevýhody:

 • Nenájdené.

Jadro KN-601A

Kompaktný model vhodný pre väčšinu nemocníc. Informácie sa zobrazujú na farebnom displeji (LCD). Je tu možnosť pripojiť zariadenie k centrálnej monitorovacej stanici a monitorovať stav pacienta na diaľku. Ak chcete povoliť túto možnosť, produkt musí byť pripojený k sieti LAN. Je možné pracovať s kardiostimulátormi. Dotykové ovládanie je podporované, čo má pozitívny vplyv na pohodlie.

Priemerná cena je 65 000 rubľov.

Jadro KN-601A

výhody:

 • Malá veľkosť;
 • ergonómia;
 • trvanlivosť;
 • Dotykové ovládanie;
 • Analýza arytmie;
 • Kvalitný displej.

nevýhody:

 • Nenájdené.

G3G General Meditech

Moderné zariadenie, ktoré má krásny dizajn a prehľadné funkcie. Vhodný na inštaláciu na operačných sálach a jednotkách intenzívnej starostlivosti. Zariadenie je schopné pracovať s elektrokoagulátormi. Informácie sa zobrazujú na farebnom displeji. Môžete si prispôsobiť zobrazenie 7 priebehov EKG, čo je praktické riešenie. Toto zariadenie je vybavené zvukovými a vizuálnymi poplachmi a úroveň hlasitosti sa dá ľahko meniť hore alebo dole.

Priemerná cena je 120 000 rubľov.

G3G General Meditech

výhody:

 • funkčnosť;
 • Vysoko kvalitný výkon;
 • Spoľahlivosť;
 • účinnosť;
 • Pekné telo;
 • Ostrý obraz.

nevýhody:

 • Nenájdené.

TOP-3 modely stredného cenového segmentu

Comen WQ-001

Kvalitné zariadenie, ktoré podporuje zvukový a vizuálny výstražný systém. Zároveň sa aktivuje iba vtedy, keď človeka niečo ohrozuje. Na obrazovke LCD sa zobrazia všetky požadované parametre. Dotykové ovládanie zjednoduší prednastavenie. Pre pohodlie výrobca vybavil zariadenie multifunkčným konektorom.K dispozícii je tiež zabudovaná batéria, ktorá sa zapne, keď nie je k dispozícii elektrina.

Priemerná cena je 198 000 rubľov.

Comen WQ-001

výhody:

 • Vhodný na inštaláciu do sanitného vozidla;
 • Intuitívne rozhranie;
 • Pohodlná preprava;
 • Dlhá životnosť;
 • Batéria je napájaná;
 • Núdzové oznámenie.

nevýhody:

 • Nenájdené.

Dixion Storm 5800

Všestranný model schopný zobraziť až 13 kriviek súčasne. K dispozícii je 6 prednastavených možností zobrazenia informácií. Zariadenie je pohodlné a spoľahlivé. Výrobca navyše vybavil zariadenie USB portom, ktorý umožňuje vložiť USB flash disk a zaznamenať potrebné informácie. Monitor je možné umiestniť na oddelení pre dospelých aj na novorodenecké oddelenie. Na ovládanie slúži dotyková obrazovka.

Priemerná cena je 260 000 rubľov.

Dixion Storm 5800

výhody:

 • Zobrazenie 13 kriviek súčasne;
 • Informácie je možné ukladať na pamäťovú kartu SD;
 • Dotyková obrazovka;
 • Jednoduché menu;
 • Vhodné pre novorodencov;
 • Namontujte na posteľ;
 • 16 analýz arytmie.

nevýhody:

 • Nenájdené.

Mitar-01- "R-D"

Spoľahlivý model ruského výrobcu, ktorý je vhodný na inštaláciu v mnohých operačných sálach. Monitor sa ľahko používa a každý používateľ pochopí jeho ovládacie prvky. Je napájaný z 220 V a je možné ho namontovať aj do sanitky. Zabudovaná batéria môže pracovať 5 hodín. Zariadenie má všetky potrebné parametre, ktoré vám umožnia sledovať stav pacienta s vysokou presnosťou.

Priemerná cena je 228 000 rubľov.

Mitar-01- "R-D"

výhody:

 • Dobrý displej
 • Spoľahlivosť;
 • Úzkosť arytmie;
 • Režim spánku;
 • Zastavovacie krivky;
 • Prítomnosť EKG;
 • Výdrž batérie 5 hodín.

nevýhody:

 • Nenájdené.

TOP populárne prémiové modely

BeneView T1 Mindray

Kvalitné zariadenie, ktoré je možné inštalovať kdekoľvek. Zariadenie je umiestnené v robustnom puzdre, ktoré odolá menším pádom. Externá 19-palcová obrazovka zobrazuje všetky dôležité parametre aktivity. Pripojenie k sieti trvá niekoľko sekúnd. Zabudovaná batéria poskytuje autonómnu prevádzku po dobu 5 hodín.

Priemerná cena je 560 000 rubľov.

BeneView T1 Mindray

výhody:

 • Intuitívne rozhranie;
 • Schopnosť vzdialeného prístupu;
 • Odolné telo;
 • účinnosť;
 • Dobrá kvalita zostavenia.

nevýhody:

 • Nenájdené.

Výraz Ip5 Philips

Drahý model s pohodlným displejom a ovládaním. Monitor je určený na MRI, čo je dôležité si uvedomiť pred zakúpením. Princíp činnosti je úplne rovnaký ako pri predchádzajúcich modeloch. K dispozícii je širokouhlá obrazovka z tekutých kryštálov, ktorá zobrazuje hlavné informácie. K dispozícii je bezdrôtové pripojenie k monitorom. Malá veľkosť pre ľahkú manipuláciu.

Priemerná cena je 1 000 000 rubľov.

Výraz Ip5 Philips

výhody:

 • Bezdrôtové pripojenie;
 • pohodlia;
 • účinnosť;
 • Spoľahlivosť;
 • Vynikajúca možnosť pre MRI.

nevýhody:

 • Nenájdené.

Infinity Delta XL Dräger

Najdrahší model nájdený iba v elitných nemocniciach. Zvláštnosťou tohto zariadenia je, že je schopné pohybovať sa s pacientom, ak je to potrebné. Súčasťou výbavy sú všetky možné parametre. Pripevnenie k posteli alebo k tyči trvá len pár minút. K dispozícii je chirurgický displej, ktorý umožňuje inštaláciu monitora v operačných sálach. Na obrazovke sa zobrazí až 8 kriviek. Do pamäte je možné uložiť až 50 alarmových stavov.

Priemerná cena je 3 300 000 rubľov.

Infinity Delta XL Dräger

výhody:

 • Malá hmotnosť;
 • Pohodlná preprava;
 • Spoľahlivosť;
 • Pohodlné pripojenie;
 • Snímač srdcového výdaja;
 • Zrozumiteľný softvér;
 • Ruské menu.

nevýhody:

 • Nenájdené.

konečne

Nájsť kvalitný monitor pacienta je náročná úloha. Je dôležité orientovať sa v technických charakteristikách a poznať niektoré vlastnosti zariadení. Ak máte skúsenosti s používaním modelov popísaných v hodnotení, alebo zaujímavejších predstaviteľov, povedzte nám o tom v komentároch.

NECHAJTE RECENZIU

Prosím, vložte svoj komentár!
Sem zadajte svoje meno