Najlepšie osobné počítače do roku 2020

0

Počítač je jedným z najlepších vynálezov, pretože vďaka tejto technike je možné vykonávať veľké množstvo procesov pre prácu, doma alebo hru. Osobný počítač sa skladá z niekoľkých dôležitých komponentov: systémová jednotka, monitor, klávesnica a myš. V tomto článku bude čitateľ schopný zistiť, čo je to druh PC, jeho hlavné komponenty a pravidlá pre výber najlepšej technológie. Aby ste sa vyhli chybám pri výbere editorov stránok, web „best-sk.designuspro.com“ predstavuje vašu pozornosť hodnotením najlepších osobných počítačov do roku 2020.

Čo je osobný počítač

Osobný počítač, ktorý sa v skratke označuje ako PC, je výpočtové zariadenie, ktoré poskytuje veľa užitočných funkcií pre domáce aj kancelárske použitie. Ak vezmeme do úvahy túto definíciu v zrozumiteľnejšom jazyku, potom je to zariadenie na používanie celosvetovej siete, hranie hier, vytváranie mnohých súborov, prezeranie fotografií a videí. Ak je počítač zakúpený pre prácu, môžete si tam tiež nainštalovať ďalšie programy s určitou špecifickosťou.

Skratka PC pochádza z anglického výrazu Personal Computer. U nás je zvykom používať skratku PC. Častejšie je to však skratka pre osobný počítač. História vzniku počítačovej technológie začína v roku 1946, vtedy USA predstavili prvý počítač na svete - ENIAC. Takmer 80 rokov sa zariadenie modernizovalo a dnes je už možné si kúpiť piatu generáciu počítačov.

Výpočtové zariadenie by sa nemalo zamieňať s konzolami alebo podobnými zariadeniami, pretože počítač je univerzálnym zariadením schopným vykonávať veľké množstvo úloh.

Osobný počítač je zariadenie, ktoré obsahuje niekoľko hlavných komponentov. Bez monitora, ovládačov, myši a klávesnice nebude môcť plne vykonávať svoju funkčnosť.

PC odrody

Typy počítačov závisia od účelu použitia. Dnes sa zariadenie používa:

 1. Do kancelárie aj domov. Nakupuje sa vybavenie na používanie internetu, vytváranie textových editorov Word, Excel a ďalších, prezeranie fotografií a videí. Elektronické výpočtové dáta majú zvyčajne malú pamäť RAM a malý priestor na pevnom disku a sú tiež lacno dostupné.
 2. Na hry. Takýto počítač je nevyhnutný pre hráčov, ktorí inštalujú hry s vysokou hlasitosťou. Počítačový systém musí mať vysokovýkonnú grafickú kartu a veľké množstvo pevnej pamäte. Na vylepšenie hrateľnosti je možné dokúpiť aj ďalšie komponenty.
 3. Pre určité špecifiká práce. V systéme sú nainštalované ďalšie programy pre inžiniering, dizajn, vedecké činnosti. Taktiež sa môžu líšiť externé údaje, napríklad pri väčšom uhlopriečnom monitore.

Zvyčajne si zariadenie kupujú samostatne ľudia, ktorí ho plánujú používať na doma, v kancelárii alebo na hry. Existuje pomerne veľa technických charakteristík, čo značne komplikuje výber. Mnoho ľudí preto využíva pomoc profesionálov alebo aktívnych používateľov.V tomto článku zvážime hlavné charakteristiky, ktoré výrazne ovplyvňujú výkon zariadení.

Typy počítačov

Existuje niekoľko typov zariadení tohto typu. V tabuľke sú uvedené hlavné rozdiely medzi typickými zariadeniami.

Typsúčastipopis
NettopMalá systémová jednotkaV praxi sú vydávané na báze procesorov Intel. Má nízky výkon. Vyrába sa v malých rozmeroch, vďaka čomu šetrí miesto na pracovnej ploche, a tiež kvôli svojej nízkej spotrebe spotrebuje minimum elektrickej energie. Používa sa na kancelárske programy, počúvanie zvukových nahrávok, prezeranie fotografií a internetu
Systémová jednotkaProcesor, napájací zdroj, základná doska, RAM, pevný disk, grafická karta atď.Základná a nevyhnutná súčasť každého počítača. Na vonkajšej strane skrinky sa nachádzajú tlačidlá napájania, výstupy a konektory pre rôzne rozhrania
MonoblockMonitor a systémová jednotka v jednej sadeJe to zahustený monitor. Je to veľmi kompaktný model a má veľa výhod. Nedostatok drôtov je jednou z hlavných výhod. Obrovskou nevýhodou je, že vylepšenie jednotlivých komponentov je takmer nemožné. Tento model je tiež veľmi drahý.
Kompletný počítačMonitor, systémová jednotka, klávesnica, myšKompletný model so samostatnými komponentmi. Vyberá sa v závislosti od účelu použitia
Tenký klientSystémová jednotka bez pevného diskuPoužíva sa na podobné úlohy
Nulový klientSystémová jednotka bez OS, softvéru, pevného diskuUrčené na ukladanie dát alebo jednoduché úlohy

Kritériá výberu na radu odborníkov

Ako zvoliť najlepšiu možnosť, pretože trh s týmto typom tovaru je veľmi rôznorodý. Aby ste sa mohli správne rozhodnúť a kúpiť si elektronické počítače, ktoré sú schopné vykonávať svoje funkcie, odporúčame vám, aby ste sa s tabuľkou oboznámili. Označuje minimálne technické vlastnosti určené na konkrétne účely použitia, ktorým je potrebné venovať pozornosť.

názovPre hráčovDomáce použitieVymenovanie úraduPre konkrétnu oblasť práce
mikroprocesor4 až 8 jadier pri 3 000 MHzZ dvoch alebo viacerých jadier s frekvenciou 2 000 MHzZ dvoch alebo viacerých jadier s frekvenciou 2 000 MHz4 až 8 jadier pri 3 000 MHz
RAMOd 8 GB je lepšie využívať hernú pamäť určitej linkyMinimálne 8 GB4 GB8–16 GB
Grafická kartaOd 3 GB videopamäte musíte brať do úvahy aj technické parametre AMD (výkon GPU)Nie je to potrebnéNie je to potrebnéZávisí od konkrétností
HDDOd 2 TBMinimálne 1 TBViac ako 1 TBOd 2 TB
SSDKapacita od 240 GB120 GB240 GB240 GB
Základná doskaSada čipov: Z370 alebo B350B250 / H270 a A320B250 / H270 a A320Asus Prime X370-PRO alebo GIGABYTE-G1.Sniper-Z97
ZdrojMinimálne 600 WAsi 400 W400 W a viac600 W alebo viac
monitor20 palcov alebo viac, najlepšie vysoké rozlíšenieNa prezeranie multimédií je lepšie zaobstarať si monitor s veľkou uhlopriečkou a vysokou kvalitou obrazu20 palcovOd 23 palcov

Tieto vlastnosti majú odporúčací charakter. Táto technika sa nemusí zhodovať so zoznamom. Niektorí ľudia si radi zostavujú počítač sami pre svoje vlastné účely, na kancelárske použitie sa väčšinou kupuje kompletný počítač.

Okrem toho musíte venovať pozornosť operačnému systému. V každom zariadení, bez ohľadu na komponenty, je program BIOS, ktorý produkuje vstupno-výstupný informačný systém. Na plné využitie potrebujete operačný systém. Napríklad na zariadenia Apple je možné nainštalovať iba macOS.

Pred zakúpením, aby ste nestratili peniaze, sa pokúste odpovedať na otázky uvedené nižšie, ktoré vám v budúcnosti pomôžu pri kúpe najlepšej možnosti počítača.

 • Aká je optimálna veľkosť monitora?
 • Záleží na veľkosti tela?
 • Potrebujete základnú dosku na zvládnutie viacerých úloh?
 • Bude tento proces schopný plne reprodukovať multimédiá?
 • Potrebujete viac pamäte RAM?
 • Bude sa táto technika používať pri hrách?
 • Bude kapacita pevného disku dostatočná na určité účely?
 • Potrebujete ďalšie komponenty?

PC príslušenstvo

Pre úplnú funkčnosť všetkých funkcií musí byť počítač zostavený. To si vyžaduje niekoľko hlavných komponentov.

Systémová jednotka

Najdôležitejšie pri výpočte je, že bez systémovej jednotky nemožno vykonať žiadnu úlohu. Systémová jednotka sa skladá z puzdra, ktoré obsahuje:

 • Napájanie - musíte venovať pozornosť jeho výkonu, najlepšou možnosťou by bolo 400 W;
 • Chladič alebo chladiaci systém - umožňuje systémovej jednotke pracovať produktívnejšie napriek neustálemu zvyšovaniu teploty;
 • RAM - je potrebné ukladať dočasné súbory, od toho závisí aj rýchlosť ich spracovania, najlepšou voľbou by bolo 8 GB, ak je to žiaduce, je možné ju zvýšiť;
 • Systémy súborov: pevný disk alebo permanentná pamäť - určené na archívne ukladanie súborov, existujú typy SSD, HDD, DDR, na plnú prevádzku stačí 1 TB pamäte;
 • Grafická karta je voliteľnou súčasťou počítača na použitie v domácich alebo kancelárskych podmienkach, pretože špeciálne jadro je už zabudované v základnej doske alebo procesore, pre hry je však potrebný ďalší výkonnejší systém;
 • Optická jednotka - vďaka rozšíreniu ďalších jednotiek táto časť prakticky nie je potrebná, ale niekedy musíte na ukladanie alebo používanie programov používať disky;
 • Mikroprocesor je hlavnou časťou systémovej jednotky, ktorá sa vyznačuje parametrami: počet jadier, frekvencia, počet vlákien na integráciu. Pre domácnosť je vhodný 2-jadrový procesor s frekvenciou 2 GHz.

monitor

Táto časť je nevyhnutná na prehrávanie súborov, prácu v textových editoroch a ďalšie procesy potrebné na vizualizáciu. Pre domáce a kancelárske použitie je vhodný monitor s uhlopriečkou 20 palcov s matným povrchom TN. Ak používateľ plánuje sledovať videá často, je lepšie zaobstarať si monitor s podporou Full HD.

Počítačové periférie

Táto skupina zahŕňa:

 • myš;
 • klávesnica;
 • Tlačiareň;
 • skener;
 • MFP;
 • stĺpy;
 • Slúchadlá;
 • mikrofón;
 • Webkamera;
 • IPB;
 • Zariadenia pre hry.

V tejto časti kupujúci určí, na aký účel bol počítač zakúpený, a z ktorého sa vyberú potrebné periférie.

Špičkoví výrobcovia

Ktorú spoločnosť je lepšie kúpiť? Dnes je trh s technológiami plný rôznych výrobcov. Nepochybnými vodcami sú značky:

 1. Asus.
 2. HP.
 3. Acer.

Títo výrobcovia sú nielen obľúbení, ale zaručujú tiež vysoko kvalitné vybavenie a tiež poskytujú úplné záručné povinnosti.

Hodnotenie najlepších osobných počítačov do roku 2020

Recenzia sa zostavuje na základe recenzií a názorov zákazníkov, ich hodnotení a aktívnych používateľov elektronických výpočtových zariadení. Čitateľ tiež zistí, ktoré z nich je lepšie kúpiť si elektronické výpočtové zariadenie, koľko stoja najlepšie modely a hlavné technické vlastnosti.

Lenovo Desktop 510-15ICB (90HU006JRS)

Osobný počítač, ktorý poskytne plnohodnotnú hrateľnosť. Prípadom je Mini-Tower s optickou jednotkou DVD-RW. OS: Windows 10 SL s Intel Core i5-8400 @ 2800 MHz. Iba 6 jadier. RAM je 12 GB s frekvenciou spracovania 2666 MHz, kapacita pevného disku je 1024 GB. Grafická karta: NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti. K dispozícii je čítačka kariet, výstup HDMI, DVI. Možno pripojiť cez USB 3.0. Čipová sada - Intel B360. 210 W napájací zdroj. Táto technika je vhodná aj na hranie hier. Rozmery: 145 * 366 * 285 mm. Priemerná cena: 65 000 rubľov.

Lenovo Desktop 510-15ICB (90HU006JRS)

výhody:

 • Zahŕňa operačný systém Windows 10 SL;
 • Populárna a vysoko kvalitná značka Intel;
 • Veľké množstvo jadier, ktoré umožňujú optimalizovať proces hry;
 • Dostatočná pamäť RAM a miesto na pevnom disku.

nevýhody:

 • Vysoká cena;
 • Dimenzionální.

HP Desktop 460-p207ur (4UG93EA)

Počítač pre kanceláriu a doma vyrobený v puzdre s malou vežou. Vybavenie s jednotkou DVD-RW. OS: DOS. Procesor Intel Core i5-7400T 2 400 MHz. 4 jadrá jazera Kaby. 8 GB RAM s 1000 GB pevným diskom. Grafická karta: NVIDIA GeForce GTX 1050. K dispozícii je výstup HDMI, VGA, USB 3.0. Čipová sada: Intel H270. 180W napájací zdroj. Pre hráčov je lepšie kúpiť si výkonnejší počítač alebo inovovať tento typ. Rozmery: 163 * 307 * 315 mm. Priemerná cena: 35 000 rubľov.

HP Desktop 460-p207ur (4UG93EA)

výhody:

 • Veľké miesto na pevnom disku;
 • 4-jadrový procesor umožňuje rýchle vykonávanie práce akýchkoľvek programov;
 • Značka kvalitného procesora;
 • Nízka cena.

nevýhody:

 • Slabá grafická karta;
 • 180 W napájací zdroj;
 • Operačný systém disku.

Lenovo Desktop 510S-07ICB (90K8001YRS)

Produkt strednej hodnoty. Mini-Tower Case s optickou jednotkou DVD-RW. OS: DOS. Procesor Intel Core i3-8100 3600 MHz. 4 jadrá. RAM - 4 GB, ktorú je možné rozšíriť až na 16 GB. Objem jednotky SSD (SSD) je 128 GB. Grafická karta - Intel UHD Graphics 630. Porty: čítačka kariet, HDMI, VGA, rozhranie USB 3.0. 180W napájací zdroj. Rozmery: 90 * 297 * 344 mm. Priemerná cena: 25 000 rubľov.

Lenovo Desktop 510S-07ICB (90K8001YRS)

výhody:

 • 4 jadrá;
 • Môžete zvýšiť RAM;
 • Vysoko kvalitný procesor;
 • Výbava ekonomickej triedy.

nevýhody:

 • Malá zabudovaná RAM;
 • Operačný systém: DOC.

HP Desktop 460-p207ur (4UG93EA)

Počítač s malou vežou. Optická jednotka DVD-RW. OS: DOS s procesorom Intel Core i5-7400T 2400MHz. 4 jadrá jazera Kaby. RAM - 8 GB, Pevný disk - 1 TB. Grafická karta - NVIDIA GeForce GTX 1050 s 2 000 MB videopamäte. Výstupy: HDMI, VGA, USB 3.0. Čipová sada: Intel H270. 180W napájací zdroj. Rozmery: 163 * 307 * 315 mm. Priemerná cena: 34 000 rubľov.

HP Desktop 460-p207ur (4UG93EA)

výhody:

 • Štvorjadrový procesor Intel Core;
 • Dostatočné množstvo trvalej pamäte;
 • RAM - 8 GB.

nevýhody:

 • Operačný systém: DOC;
 • Jednotka s nízkym napájaním;
 • Preplatok.

Stolný počítač HP ProDesk 400 G5 SFF (4CZ70EA)

Tenký stolný počítač, optická jednotka DVD-RW. Operačný systém je Windows 10 Pro. Šesťjadrový procesor Intel Core i5-8500. Pätica: LGA1151 v2. Core Coffee Lake S. RAM / SSD: 8/256 GB. Grafická karta - Intel UHD Graphics 630. Konektory: výstup VGA a rozhranie USB 3.0. Čipová sada: Intel B360. 180W napájací zdroj. Rozmery: 270 * 95 * 296 mm. Priemerná cena: 45 000 rubľov.

Stolný počítač HP ProDesk 400 G5 SFF (4CZ70EA)

výhody:

 • Vysoko kvalitný procesor Intel Core;
 • Kompaktný model;
 • Produktívna grafická karta;
 • Veľké množstvo pamäte RAM.

nevýhody:

 • Malá jednotka napájania;
 • Malý objem SSD;
 • Vysoká cena.

Monoblok 21,5 ″ HP 200 G3

Popularita modelu je spôsobená kompaktnosťou tohto typu výpočtovej techniky. Osobný počítač v jednej sade. Rozlíšenie obrazovky: 1920 × 1080. Môžete si vybrať jeden z troch procesorov: Intel Core i3-8130U, Intel Core i5-8250U, Intel Pentium Silver J5005. Podľa toho si môžete vyzdvihnúť RAM od 4 do 16 GB. Video procesor závisí od procesora: Intel HD Graphics 620, Intel UHD Graphics 605, Intel UHD Graphics 620. Úložisko SSD. OS na výber: DOS, Windows 10 Home 64, Windows 10 Professional 64. Uhlopriečka monitora: 21,5 palca s TFT TN, TFT IPS, TFT * VA. 2 až 4 jadrá. Môžete rozšíriť RAM až na 16 GB. Zahŕňa: Hybridný pevný disk (SSHD), Wi-Fi, klávesnicu, myš (môžete si ich kúpiť alebo zvoliť bezdrôtové pripojenie). Slúchadlá, mikrofón, HDMI výstupy. Podporuje rozhranie RJ-45, USB 2.0 až 3.1. Podporuje tiež také systémy: SDXC, MS, SD, SDHC. K dispozícii je slot pre Kensington. Priemerná cena: 37 000 rubľov.

Monoblok 21,5 ″ HP 200 G3

výhody:

 • Môžete si zvoliť najlepšiu verziu procesora, grafickej karty, počet jadier;
 • Rôzne OS;
 • Hromadná RAM;
 • Kompletná sada počítačov;
 • Veľké množstvo výstupov / vstupov;
 • Rôzne rozhrania;
 • Stabilný stojan;
 • Kompaktné.

nevýhody:

 • Vysoká cena;
 • Všetky výstupy sú umiestnené v zadnej časti skrinky;
 • Aktualizácia je zložitá.

Monoblok 23,8 ″ Acer Aspire C24-865

Prémiová technológia. Výber procesora: Intel Core i3-8130U, Intel Core i5-8250U, 4/8 GB RAM, grafický procesor Intel UHD Graphics 620. Podľa vášho výberu: DOS, Endless OS, Linux, Windows 10 Home 64, Windows 10 Professional 64.Parametre monitora: 23,8 palca, 1920 × 1080, typ matice obrazovky: TFT TN, TFT IPS. Jadrá od 2 do 4. K dispozícii sú nasledujúce možnosti: hybridný pevný disk (SSHD), Bluetooth, Wi-Fi. Audio / slúchadlá, mikrofón, výstup HDMI. Rozhrania: RJ-45, USB 2.0 - 3.1, nechýba ani čítačka kariet. Podpora: SDXC, MS, SD, SDHC. K dispozícii je slot pre kartu Kensington. Priemerná cena: 44 000 rubľov.

Monoblok 23,8 ″ Acer Aspire C24-865

výhody:

 • Prakticky tichý;
 • Pohodlné a kompaktné;
 • Atraktívny dizajn;
 • Procesor Intel Core;
 • Výkonná grafická karta;
 • Dostatočný priestor v pamäti.

nevýhody:

 • Je potrebné dokúpiť ďalšie periférie;
 • Drahé za cenu.

Kde kúpiť dobrý model? Produkt si môžete kúpiť v online obchodoch alebo v špecializovaných predajniach vybavenia, pričom si môžete objednať online zostavu počítača. Hlavnou požiadavkou na nákup je predložená dokumentácia, návod na použitie a montáž, certifikáty a záručný list. Tieto dokumenty potvrdzujú kvalitu zariadenia a schopnosť vykonávať opravy v záruke.

Po inštalácii počítača musíte nainštalovať ovládače, pomocné programy a ďalší dôležitý softvér. V niektorých obchodoch ponúkajú špecialisti za určitú cenu doplnkovú službu. Ak si kupujúci nie je istý, že bude schopný dokončiť inštaláciu sám, je lepšie využiť znalosti odborníkov v tejto oblasti.

Dnes je ťažké si predstaviť človeka, ktorý nemá osobný počítač alebo prístroj. Vďaka neustálej modernizácii vám výpočtová technológia umožňuje vykonávať mnoho užitočných a pohodlných úloh v priebehu niekoľkých sekúnd. Každá organizácia vo svojich kanceláriách má množstvo rôznych počítačov určených na konkrétne účely. Pozeranie videí, fotografií, surfovanie po internete a vytváranie textových súborov a mnoho ďalších funkcií, ktoré sú pre moderného človeka potrebné, je možné získať zakúpením slušného modelu. Hodnotenie kvalitných výrobkov zahŕňa populárne počítače, ktoré zodpovedajú štandardným požiadavkám. Pri kúpe nie je potrebné poznať technické vlastnosti každej časti; ako základ môžete brať hlavné ukazovatele, ktoré zaručujú stopercentný výsledok. Ak máte skúsenosti s prevádzkou počítačov uvedených v hodnotení alebo s inými možnosťami, povedzte nám o nich v komentároch.

NECHAJTE RECENZIU

Prosím, vložte svoj komentár!
Sem zadajte svoje meno

Prečítal som si podmienky súhlas používateľa *