📡 Najlepšie SIM banky pre rok 2020

0

SIM banka je navrhnutá na pripojenie viacerých SIM kariet k jednému zariadeniu. To vám umožňuje uskutočňovať hovory a posielať SMS každému klientovi podniku. V takom prípade je akcia plne automatizovaná a operátor nemusí vytáčať čísla sám. Podobný produkt požadujú rôzne spoločnosti so širokou základňou klientov. Princíp fungovania zariadenia je vcelku jednoduchý, stačí vložiť požadovaný počet SIM kariet ľubovoľného operátora a nastaviť.

Redakcia stránky „best-sk.designuspro.com“ pre vás pripravila hodnotenie najlepších SIM-bánk pre rok 2020.

Agregácia tuctu SIM kariet v jednom zariadení

SIM banka je vynikajúcim riešením pre veľkú spoločnosť, pretože umožňuje agregovať akékoľvek SIM karty do jedného zariadenia. Je potrebné obsadiť iba požadovaný počet slotov, po ktorých bude nadviazaná komunikácia s GSM cez IP sieť. Toto riešenie umožňuje volať alebo posielať poštu do ktoréhokoľvek mesta alebo krajiny, pričom samotné karty budú na jednom mieste.

Telekomunikačný operátor si nevšimne presnú polohu predplatiteľa, pretože sa bude meniť v závislosti od umiestnenia brány GSM. To zvyšuje funkčnosť zariadenia a znižuje náklady na volanie do vzdialených oblastí.

Agregácia však nie je jedinou funkciou zariadenia, ale je aj hlavnou. Väčšina modelov podporuje centralizovanú správu kariet a tiež ich automatickú výmenu, keď nastanú určité scenáre. Niektoré produkty podporujú rýchlu inštaláciu nových SIM kariet, čo zjednodušuje bežné činnosti. K dispozícii je tiež automatická distribúcia SIM kariet medzi bránami, všetky dočasné pravidlá nastavuje používateľ. To vám umožňuje prispôsobiť program pre takmer akýkoľvek prevádzkový režim.

Niektoré možnosti umožňujú zmeniť polohu účastníka po ukončení hovoru, čo vytvára efekt presunu. Telekomunikačný operátor si preto ani nevšimne, že v skutočnosti je zariadenie na jednom mieste. A žiadne blokovanie sa nestane.

Odrody sim bank

Takéto vybavenie nie je najpopulárnejšou technikou priemerného používateľa, ale vzhľadom na vysoký dopyt v podnikaní sa modely neustále zdokonaľujú. Napríklad dopĺňajú pomocné možnosti alebo zvyšujú počet podporovaných slotov. To všetko umožňuje operátorovi rýchlejšie a neviditeľnejšie telefonovať, presmerovať hovory a odosielať poštu.

Väčšina menších spoločností kupuje štandardné modely GoIP. Toto je optimálne riešenie s dobrou funkčnosťou a spoľahlivosťou. Nastavenie môže byť vykonané nezávisle alebo odborníkom. Ak s takýmto vybavením nemáte skúsenosti, je lepšie dôverovať profesionálovi, pretože pri nastavovaní je dôležité zohľadniť niektoré podrobnosti.

Pri kúpe SIM banky sa pozornosť venuje nielen technickým vlastnostiam zariadenia, ale aj výrobcovi. Pretože na trhu nájdete rovnaké modely, ktoré budú mať podobné funkcie, ale zároveň ich budú vyrábať rôzne spoločnosti. Napriek úplnej identite budú mať rozdiel stále napríklad v softvéri.To spôsobí ďalšie ťažkosti pri vlastnej konfigurácii, najmä ak sa použijú nesprávne informácie.

Počet rozhraní, rotácia a migrácia SIM kariet

Po zakúpení zariadenia dostane osoba zariadenie, kde je:

 • Prenosná jednotka so zabudovaným počítačom, čo zjednodušuje pripojenie a komunikáciu;
 • Určitý počet slotov SIM. V rozpočtových modeloch ich môže byť 16 alebo 32, v drahších - 120, 200 a viac.

Kompletná sada sa vyberá na základe aktuálnych úloh, takže niektorí môžu potrebovať najbežnejšie zariadenie, zatiaľ čo iní majú rôzne funkcie. Je dôležité kúpiť si model, kde sa budú využívať všetky pomocné režimy.

Väčšina zariadení je schopná zaregistrovať polohu SIM kariet na rôznych bránach. Toto je užitočná voľba, pretože vám umožňuje volať mimo regiónu, kde sa karta nachádza. Táto funkcia je užitočná v tom, že vám umožňuje obísť program Anti-Fraud. Takýto systém dnes používajú takmer všetci telekomunikační operátori. Jeho hlavnou funkciou je blokovanie podozrivých brán GSM.

Zmeny na SIM karte sú jednou z užitočných funkcií každého zariadenia. Je žiaduce, aby bola prítomná, pretože umožňuje automatickú výmenu SIM karty za inú. Môže sa to napríklad stať po stanovenom čase. Rotácia má dve výhody:

 • Najskôr sa znížia náklady na hlasové hovory alebo SMS, čo je samo o sebe výhodou.
 • Po druhé, včasná zmena zníži podozrenie mobilného operátora, čo zabráni blokovaniu brány GSM.

Migrácia SIM kariet je nevyhnutná na pripojenie k rôznym bránam, ktoré môžu byť umiestnené mimo mesta i celej krajiny. Pri uskutočňovaní hlasových hovorov sa SIM karta pripojí k rôznym bodom vo vybranom meste. Táto možnosť vytvára ilúziu, že sa účastník pohybuje, čo tiež chráni kartu pred zámerným blokovaním operátorom.

Hodnotenie najlepších rozpočtových modelov

Uxeitoo SMB32

Možnosť kvality, ktorú nájdete na AliExpress. Hlavnou vlastnosťou zariadenia je jeho nízka cena, za ktorú dostane používateľ 32 portov na pripojenie kariet. Ďalej je tu podporovaná funkcia automatickej zmeny polôh a rotácie SIM kariet, takže operátor nebude mať žiadne podozrenie, že sa používa GSM brána.

Používanie tohto zariadenia skryje skutočnú polohu predplatiteľa. Predtým je však dôležité si uvedomiť, že všetky kroky musia byť v súlade s federálnymi zákonmi, inak môže mať podnikateľ alebo bežný človek problémy.

Prístroj je v predaji v lacnom obale, vôňu plastu je cítiť ihneď po vybalení. Výhodou je, že sa rýchlo opotrebováva. Existuje funkcia DNS, je však potrebné pamätať na to, že jej dlhodobá prevádzka môže viesť k poškodeniu zariadenia, pretože nie je určené na takéto zaťaženie. Kontrolu a správu kariet je možné vykonávať prostredníctvom jednej kancelárie. K dispozícii je tiež flexibilné prepínanie SIM kariet na ľubovoľnú bránu.

Priemerná cena je 17 600 rubľov.

Uxeitoo SMB32

výhody:

 • Pohodlná práca;
 • Nízke náklady;
 • Podpora hot swap;
 • Autonómna práca na mapách;
 • Zadarmo server pre podporu SIM;
 • Bezpečné ukladanie informácií;
 • Rýchly prístup;
 • Rotácia.

nevýhody:

 • Pri dlhodobom používaní DNS môže zlyhať.

GoIP DBL SMB128

Spoľahlivá banka SIM, ktorá vám umožní nainštalovať až 128 kariet a súčasne ich používať. Zariadenie umožňuje centralizované alebo diaľkové ovládanie všetkých SIM kariet a tiež sa používa na nadviazanie vzdialeného spojenia. Je podporovaná funkcia hot-swap, ktorá umožňuje meniť alebo vkladať nový prvok bez priameho prístupu k bráne. Toto je užitočné riešenie, ktoré zjednodušuje bežné operácie.

Zariadenie si ľahko poradí so správou 128 kariet, aj keď pracujú súčasne alebo podľa harmonogramu. Z dôvodu niektorých funkcií bude ťažké sledovať aktuálnu polohu predplatiteľa, pretože produkt ju úplne skrýva.Práce sa vykonávajú na bezplatnom serveri, ale môžete sa tiež pripojiť k plateným serverom. Na skrinke sú dva ethernetové porty

Vďaka veľkému počtu slotov sa znižuje zaťaženie každej SIM karty. Používateľ teda bude môcť bránu využívať na maximum. Ďalším pozitívnym bodom zo 128 slotov je úspora nákladov a zvýšenie produktivity.

Produkt môže pracovať v každej miestnosti, kde vlhkosť nepresahuje 90% a teplota je nižšia ako 45 stupňov. Sada obsahuje jasné pokyny, externý napájací adaptér, spoľahlivý kábel, záruku atď. Hmotnosť produktu je 1,5 kg, zatiaľ čo jeho rozmery sú 290x225x50 mm, čo je optimálne riešenie.

Priemerná cena je 67 000 rubľov.

GoIP DBL SMB128

výhody:

 • Pohodlné riadenie;
 • trvanlivosť;
 • Pripojte až 128 kariet;
 • výkonnosti;
 • účinnosť;
 • úsporu;
 • Neprerušuje sa od častého používania;
 • Nezverejňuje polohu;
 • Rýchle pripojenie k GSM bráne.

nevýhody:

 • Nenájdené.

Hodnotenie najlepších zariadení v strednom cenovom segmente

GOIP 32, VoIP GSM brána pre 32 kanálov

Kvalitný model od známeho výrobcu, ktorý je dodávaný s dobrou súpravou. Všetky prvky sú umiestnené vo vnútri boxu, aby sa zabezpečilo vysoko kvalitné pripojenie k bráne GSM. Inštalácia a výmena SIM kariet je rýchla, pričom nie je potrebné neustále meniť nastavenia. Existuje možnosť autonómnej prevádzky s podporou až 32 nezávislých pripojení, čo je pre takéto zariadenie výhodou.

Po pripojení je používateľovi poskytnutý bezplatný server na správu nainštalovaných kariet. Je možné zabezpečiť minimálne 10 000 pripojení SIM. Na výrobok sa vzťahuje 1-ročná záruka. Komunikácia je zabezpečená sieťami, ktoré podporujú štandardy 900/1800/1900/850 MHz. Zariadenie sa neobmedzuje iba na prácu s jedným operátorom, takže si človek môže pripojiť rôzne SIM karty. Toto riešenie umožňuje spoločnosti poskytnúť spoľahlivú a lacnú hlasovú komunikáciu.

To však nie sú všetky užitočné možnosti zariadenia, okrem toho je podporovaná automatická identifikácia linky, štandard SIP, ktorý umožňuje pripojenie k ďalším bránam a počítačom. Príjem a odosielanie SMS sa vykonáva prostredníctvom špeciálneho webového rozhrania. Celá kontrola správnej činnosti zariadenia sa vykonáva prostredníctvom internetu.

Priemerná cena je 95 000 rubľov.

GOIP 32, VoIP GSM brána pre 32 kanálov

výhody:

 • Vysoko kvalitná montáž;
 • Spoľahlivosť;
 • trvanlivosť;
 • Matica na použitie 32 kariet;
 • Dynamické DNS je podporované;
 • Overený výrobca;
 • účinnosť;
 • ID volajúceho a ID volajúceho;
 • Pohodlné rozhranie;
 • Zariadenie.

nevýhody:

 • Nenájdené.

SIM banka spoločnosti Antrax

Spoľahlivé zariadenie, ktoré zjednoduší prácu veľkým podnikom a tiež zaručí plynulý chod brány bez nájdenia SIM karty v nej. Vďaka tomuto riešeniu je možné ukladať veľké množstvo kariet oddelene od VoIP, čo znižuje peniaze za ich neustálu údržbu.

Hlavnou vlastnosťou tohto prístroja je, že podporuje inštaláciu až 120 SIM kariet s ľubovoľným operátorom. Takéto riešenie umožňuje zabezpečiť stabilnú prevádzku viacerých brán, ktoré sa nachádzajú v rôznych mestách alebo krajinách. Na obídenie zámkov sa používa pokročilý systém, ktorý funguje automaticky a odstraňuje podozrenie z mobilného operátora.

Proces reinštalácie trvá minimum času. Každý slot je navyše podpísaný, čo vám umožní rýchlo nájsť položku, ktorá vás zaujíma. Vonkajšia časť je vyrobená z odolného materiálu. Spoločnosť vyrába dva modely, ktoré sa líšia iba počtom rozhraní; funkčnosť týchto dvoch produktov zostáva na vysokej úrovni.

Rotácia a migrácia SIM kariet sa vykonáva bezpečným spôsobom, čo pozitívne ovplyvňuje produktivitu a znižuje hotovostné náklady. Takéto zariadenie môže používať takmer každý človek, hlavnou vecou je pochopiť jeho princípy a neustále monitorovať zmeny v sieti, aby sa zabránilo blokovaniu.

Priemerné náklady: od 90 000 rubľov.

SIM banka Antrax

výhody:

 • Robustné telo;
 • účinnosť;
 • Dlhá životnosť;
 • Spoľahlivosť;
 • Súčasná prevádzka 120 SIM kariet;
 • bezpečnosti;
 • Môžu sa použiť rôzne operátory.

nevýhody:

 • Nenájdené.

DINSTAR SIMBANK R64

Populárne zariadenie, po ktorom je vysoký dopyt z rôznych firiem. Produkt je navrhnutý tak, aby poskytoval vysoko kvalitné spojenie s bránou GSM. Zariadenie poskytuje pohodlnú centralizovanú správu SIM karty. K dispozícii je 64 slotov na inštaláciu kariet, čo je najlepšie riešenie. Je podporovaná funkcia hot swap, ktorá skracuje čas na inštaláciu nových prvkov.

Existuje dynamická distribúcia, ktorá má pozitívny vplyv na výkon zariadenia. Jeden ethernetový port sa používa na pripojenie k bránam GSM. Vonkajšia časť je vyrobená vysoko kvalitne, každý prvok je na svojom mieste, čo nebude spôsobovať ťažkosti s ovládaním. Napájanie sa dodáva z bežnej zásuvky.

Priemerná cena je 110 000 rubľov.

DINSTAR SIMBANK R6

výhody:

 • Nízka spotreba energie;
 • účinnosť;
 • Spoľahlivé pripojenie;
 • Dlhá životnosť;
 • Diaľkové ovládanie;
 • Podpora protokolu NAT Traversal;
 • Krásny dizajn.

nevýhody:

 • Nenájdené.

TOP populárne modely prémiového segmentu

DTT VOIP-GSM 8M72S

Efektívne zariadenie vhodné pre veľké spoločnosti. Zariadenie má 8 nezávislých kanálov GSM a podporuje server so 64 kartami. Na správu slúži webové rozhranie. Špeciálnymi možnosťami sú skenovanie kanálov BCCH a pohyb obrazu. Dizajn zariadenia bude plne pochopiteľný aj pre začínajúcich používateľov. Je podporovaná funkcia odosielania e-mailov prostredníctvom SMS.

Priemerná cena je 212 000 rubľov.

DTT VOIP-GSM 8M72S

výhody:

 • Jednoduché pripojenie;
 • Pokročilé inteligentné ovládanie;
 • Schopnosť inštalovať 64 SIM kariet;
 • Používané globálnymi spoločnosťami vrátane spoločnosti Samsung;
 • Kompatibilné s hlavnými IP-PBX.

nevýhody:

 • Nenájdené.

Madcom pre 256 sim

Model zapadne do každej organizácie. Zariadenie je schopné ukladať a pracovať s 256 SIM kartami. Zariadenie je navyše kompatibilné s rôznymi bránami, čo z neho robí univerzálne zariadenie. K dispozícii je plná podpora QoS. Diaľkové ovládanie je jednoduché. Pre väčšiu bezpečnosť existuje spoľahlivá ochrana SIM kariet pred blokovaním.

Priemerná cena je 272 000 rubľov.

Madcom pre 256 sim

výhody:

 • Webová správa;
 • Zmeniť IMEI;
 • Jednoduché pripojenie;
 • Hot swap;
 • 256 slotov;
 • Podpora všetkých štandardov;
 • Vzdialené pripojenie;
 • Ochrana proti zámkom obsluhy.

nevýhody:

 • Nenájdené.

konečne

SIM boxy sú vhodným riešením pre každú spoločnosť, pretože vďaka nim môžete uskutočňovať hlasové hovory odkiaľkoľvek v meste alebo krajine. Okrem toho použitie tohto nástroja ovplyvňuje bezpečnosť, pretože predplatiteľa nie je možné sledovať. Ak máte skúsenosti s používaním modelov popísaných v hodnotení, alebo zaujímavejších predstaviteľov, povedzte nám o tom v komentároch.

NECHAJTE RECENZIU

Prosím, vložte svoj komentár!
Sem zadajte svoje meno