Najlepšie zabudované elektrické varné dosky pre rok 2020

0

Vstavané varné dosky vám umožňujú ušetriť miesto aj v najmenšej kuchyni. Ergonómia dizajnových riešení umožňuje rozširovať oblasti domácnosti bez zbytočných neporiadkov. Takéto zariadenia navyše vždy vyzerajú štýlovo a moderne. Hlavná vec je zvoliť ten správny model s maximálnymi možnosťami. Redakcia stránky „best-sk.designuspro.com“ pre vás pripravila hodnotenie najlepších elektrických vstavaných varných dosiek pre rok 2020.

Kritériá voľby

Pri hľadaní dokonalého elektrického sporáka sa zákazníci často stretávajú s mnohými špecifikáciami produktu. Je ľahké sa stratiť v takýchto nuansách, takže vám pomôžeme pochopiť hlavné vlastnosti, ktoré by ste mali brať do úvahy pri kúpe vstavanej dosky.

Vykurovacie telesá

Výkon varnej dosky priamo závisí od tejto položky. Celkovo existujú tri typy týchto prvkov:

 • špirála - najčastejšie sa inštalujú do najviac rozpočtových možností pre elektrické sporáky. Ak chcete ušetriť peniaze, môžete vyhľadať modely s podobnými prvkami. Výkon kachlí však bude oveľa nižší;
 • páska - inak sa volajú hi-light. Veľmi optimálna a najžiadanejšia možnosť. Účinnosť takéhoto panelu je niekoľkonásobne vyššia a cena je celkom prijateľná;
 • halogén - najvýkonnejšie modely sú vybavené takýmito vykurovacími prvkami. Pre domáce použitie je nákup takýchto povrchov nepraktický, pretože výkon prístroja je navrhnutý pre mnoho prípravkov. Takéto modely sa okamžite zahrejú, ale môžu sa poškodiť v dôsledku vystavenia vysokým teplotám. Cena takýchto zariadení je dosť vysoká.

Počet a tvar horákov

Zistili sme typ tohto parametra. Teraz sa musíte rozhodnúť pre požadovanú sumu. V takom prípade každý vychádza zo svojich vlastných potrieb. Pre jednu osobu stačia 1 - 2 horáky. Pre malú rodinu je lepšie zakúpiť modely s tromi vykurovacími prvkami. A ak plánujete varenie pre veľkú rodinu, potrebujete sporák so 4 alebo viac horákmi. Cena produktu samozrejme závisí od tohto ukazovateľa.

Pokiaľ ide o tvar vykurovacích prvkov, jeden z nich by mal byť oválny. Tento tvar poskytne multifunkčnosť zariadenia a schopnosť kombinovať dva horáky do jedného výkonného.

Povrchový materiál

Materiál výroby ovplyvňuje náklady na tovar, navyše tento indikátor určuje pevnosť varnej dosky.

 1. Hliník. Najtvrdší a najodolnejší materiál. Takéto taniere sa neboja klepania a padania veľkého riadu na ne. Medzi nedostatky je potrebné poznamenať, že elektrické panely vyrobené z hliníka sú náchylné na poškriabanie, tiež majú často stopy po rukách a škvrny.
 2. Smalt - také varné dosky majú rozpočtové náklady, vždy vyzerajú krásne a upravené. Je však potrebné poznamenať krehkosť takýchto dosiek - pád panvice môže zanechať triesky a praskliny.Pre pohodlie smaltovaných povlakov môžete tiež pridať schopnosť vyrábať dosky v rôznych farbách.
 3. Nerezová oceľ - tieto možnosti sú o niečo drahšie, ale cena je pre väčšinu kupujúcich celkom prijateľná. Elektrické sporáky sú veľmi odolné, odolávajú mechanickému namáhaniu a teplotným extrémom. Odporúčame vám zakúpiť matné varné dosky, pretože tieto modely vyzerajú úhľadnejšie a nevykazujú pruhy.
 4. Sklenená keramika je najdrahšia, ale aj najštýlovejšia možnosť. Takéto elektrické panely vyzerajú veľmi krásne a sú schopné oživiť a modernizovať každú kuchyňu. K výhodám varných dosiek môžete pridať aj možnosť ľahkého odstránenia všetkých nečistôt zo sporáka. Sklenená keramika sa navyše veľmi rýchlo ohrieva a pomaly ochladzuje, takže používateľ môže variť na už vypnutom sporáku, čím šetrí energiu. Takéto povrchy však netolerujú vnikanie cukru na ne, po ktorom sa objavia neodstrániteľné škvrny. Ďalšou nevýhodou je krehkosť tohto materiálu a neznášanlivosť teplotných extrémov.

rúra

V závislosti od pripojenia sporáka k rúre sa rozlišujú závislé a nezávislé varné dosky.

 • Narkomani - pracujte v spojení s rúrou. Ovládací panel je najčastejšie umiestnený na samotnej rúre. Tieto možnosti sú nepochybne veľmi pohodlné. Používatelia by však mali byť pri kúpe takého páru ostražití. Rúra a varná doska sa často nekombinujú, aj keď sú zástupcami rovnakej značky. Pred kúpou si pozorne prečítajte pokyny a nezabudnite sa poradiť s predajcom.
 • Nezávislý - ovládací panel je umiestnený priamo na samotnom elektrickom sporáku. Umiestnenie týchto povrchov v kuchyni navyše závisí výlučne od želania používateľa.

Typ kontroly

Existujú dva z nich: manuálny a dotykový. Ručné ovládanie spočíva v úprave parametrov platne otočením gombíka. Ak chcete ovládať dotykové povrchy, jednoducho stlačte panel a vyberte požadovaný režim. Tieto možnosti sú modernejšie, vyzerajú štýlovo a po použití sa ľahko čistia.

Veľkosť taniera

Najbežnejšie možnosti sú 60 x 60 cm. Tieto rozmery poskytujú kompletné varenie na štyroch horákoch a perfektne zapadajú do rozmerov štandardnej kuchyne. Pre menšie byty prirodzene existujú menšie verzie elektrických povrchov. Moderné príležitosti poskytujú zákazníkom široký výber neštandardných veľkostí a tvarov panelov.

Ďalšie funkcie

Výrobca často vybavuje svoj výrobok množstvom ďalších doplnkov. Cena takýchto modelov je samozrejme niekoľkonásobne vyššia. Či sa za takéto funkcie oplatí preplatiť, sa dozviete nižšie.

 1. Časovač horáka je veľmi pohodlným doplnkom, ktorý vám nedovolí minúť okamih, keď je jedlo hotové, takže pravdepodobnosť získania spálenej večere je znížená na nulu.
 2. Indikátor zvyškového tepla - táto možnosť je nevyhnutná z dôvodu bezpečnosti používania. Indikátor umožňuje užívateľovi pochopiť zvyškové zahriatie varnej platne.
 3. Automatické vypnutie - aktivuje sa pri prehriatí varnej dosky.
 4. Indikátor varu - táto možnosť sa nachádza v moderných modeloch. Stojí za zmienku pohodlie tejto možnosti. Kachle automaticky zistia okamih varu, po ktorom zníži ohrev panvice. Užívateľa teda nie je potrebné počas varenia rozptyľovať.
 5. Ochrana pred deťmi - ak máte malé deti, odporúčame vám, aby ste týmto modelom venovali pozornosť. Najčastejšie táto funkcia spočíva v zablokovaní tlačidiel na sporáku, tento prístup neumožní vášmu dieťaťu zapnúť ohrev varnej dosky.

Hodnotenie najlepších elektrických vstavaných varných dosiek

Tento vrchol je zostavený s prihliadnutím na recenzie skutočných používateľov.

AEG HK 654070 XB

Multifunkčný model bude ozdobou každej kuchyne.Varná doska s nezávislou inštaláciou je vybavená 4 varnými zónami, z ktorých jedna môže mať oválny tvar. Jedna z vykurovacích zón je tiež schopná meniť svoj polomer, takže získate trojzónovú varnú dosku. Takéto vlastnosti sporáka vám umožňujú pripravovať jedlo v úplne iných pokrmoch ľubovoľného priemeru.

Varná doska je zdobená veľmi pekne, čierna farba, spojená s rámom, vyzerajú harmonicky, materiál na výrobu je sklokeramika. Z užitočných funkcií treba vyzdvihnúť ochranu pred deťmi a indikátor zvyškového tepla - rodičia sa teraz nemôžu obávať o bezpečnosť svojich detí. Panel sa ovláda pomocou tlačidiel vo forme snímača. Na želanie môže užívateľ použiť možnosť rýchleho ohrevu na núdzové vyvarenie vody. Ak voda alebo iná tekutina vytekala na povrch, kachle na to okamžite upozornia používateľa konkrétnym signálom. Výrobca poskytuje časovač pre každú varnú dosku.

AEG HK 654070 XB

výhody:

 • timer;
 • automatické vypnutie;
 • ochrana pred deťmi;
 • signál, keď voda vrie;
 • funkcia expresného ohrevu;
 • povrch sa rýchlo zahrieva;
 • vhodné umiestnenie horákov.

nevýhody:

 • dotykový panel sa prehrieva a je ťažké ho ovládať;
 • kachle sa rýchlo znečistia;
 • nepohodlné ovládanie časovača.

Priemerné náklady sú 28 000 ruských rubľov.

Hansa BHCI65123030

Jeden z najpopulárnejších modelov. Rovnako ako vo väčšine prípadov, táto možnosť je uvedená v čiernej farbe - to je najoptimálnejší odtieň pre kachle, nie je zafarbený a zároveň vyzerá veľmi moderne.

Tento panel je vybavený 4 vykurovacími zónami, z ktorých každá má inú úroveň výkonu. Z bezpečnostných dôvodov sú kachle vybavené indikátorom tepla, ktorý bude signalizovať teplotu varnej dosky. Materiál na výrobu je odolná sklokeramika vyrobená podľa nemeckej technológie, ktorá poskytuje funkčnosť a dlhú životnosť. Pretože náklady na tento panel sú pomerne nízke, nie sú poskytované také užitočné možnosti ako časovač a ochrana dieťaťa. Výrobca navyše ušetril na zväzovaní tovaru.

Varná doska sa ovláda otočnými spínačmi.

Hansa BHCI65123030

výhody:

 • kachle sa ľahko čistia;
 • nízka cena;
 • rýchlo sa zahrieva;
 • indikátor zvyškového tepla.

nevýhody:

 • ťažko splachovacie spínače;
 • veľká vykurovacia zóna nestačí;
 • nie je súčasťou dodávky žiadny napájací kábel.

Priemerné náklady sú 11 000 ruských rubľov.

Bosch PKE645B17

Tento nemecký výrobca bol vždy preslávený svojimi kvalitnými výrobkami. Táto varná doska nie je výnimkou. Kachle sa vyznačujú skôr klasickým dizajnom - 4 horákmi rôznych priemerov a výkonov. Dotykový ovládací panel. Po stranách povrchu sú inštalované rámy. Napriek skutočnosti, že takéto rozhodnutie o dizajne je kontroverzným bodom (rámy sťažujú údržbu vysoko kvalitných kachlí), tento prístup neumožní, aby sa uniknutá kvapalina rozšírila mimo panel. Výrobca sa navyše obával o bezpečnosť, preto sú tieto rámy počas varenia vystavené minimálnemu ohrevu.

Ak máte aktívne a nepokojné deti, odporúčame vám venovať pozornosť týmto sporákom. Je vybavený funkciou blokovania tlačidiel a indikátorom zvyškového tepla. Panel je tiež schopný signalizovať používateľovi v prípade uniknutej kvapaliny alebo v situácii, keď sa ohrieva prázdna platňa. Všetky tieto funkcie umožňujú, aby bolo používanie tohto povrchu čo najpohodlnejšie a najbezpečnejšie.

Bosch PKE645B17

výhody:

 • bezpečnosti;
 • osvetlenie vykurovacích zón;
 • multifunkčnosť;
 • kovové obruby;
 • veľa ďalších funkcií;
 • vysoká kvalita produktu;
 • nastavenie zvukových signálov;
 • jednoduchosť riadenia a používania.

nevýhody:

 • neexistuje veľká vykurovacia zóna;
 • problémy v prípade potreby opravy - je ťažké nájsť náhradné diely;
 • sú potrebné niektoré inštalačné funkcie.

Electrolux EHF 96547 FK

Ak požadujete rôzne tvary horákov a schopnosť nezávisle nastavovať výkon, venujte pozornosť tomuto produktu. Kachle sú vybavené vykurovacou zónou, ktorá môže meniť svoj tvar z guľatého na oválny. Jedna varná platňa je tiež oblasť s tromi úrovňami ohrevu. Tento prístup vám umožní variť v bežnom kastróle a vo veľkej pekáči, ako aj rýchlo ohriať vodu a jedlo.

Prirodzene, takáto varná doska je vybavená časovačom, automatickým vypínaním a zvukovým signálom, ktorý znie pri rozliatí kvapaliny. Ovládanie je posuvné, nastavovacie tlačidlá sú prezentované vo forme senzora. K dispozícii je tiež indikátor zvyškového tepla.

Electrolux EHF 96547 FK

výhody:

 • veľká vykurovacia zóna;
 • veľa funkcií;
 • štýlový a ergonomický dizajn;
 • automatické vypnutie.

nevýhody:

 • nie príliš výhodné prepínanie teploty;
 • potrebuje neustálu starostlivú starostlivosť;
 • príliš citlivý snímač môže reagovať aj na striekajúcu vodu, čo povedie k neúmyselnej aktivácii.

Priemerné náklady sú 23 000 ruských rubľov.

Zanussi ZEV 56646 FB

Sklokeramická varná doska je vhodná pre tých používateľov, ktorí žijú vo veľkej rodine a musia veľa variť. Varná doska má 4 varné zóny, ktoré sa ľahko ovládajú. Senzor slúži ako riadiaci bod; vykurovacie zóny sú schopné meniť svoj tvar a výkon v závislosti od potrieb kuchára.

Indikátor zvyškového tepla vám umožní skontrolovať stav sporáka, ochrana pred deťmi vám ušetrí ťažkosti v kuchyni. Odolný sklokeramický povrch odoláva kvapkám riadu.

Zanussi ZEV 56646 FB

výhody:

 • pohodlné horáky;
 • automatické vypnutie;
 • vynikajúca hodnota za peniaze a možnosti produktu;
 • timer;
 • ochrana pred deťmi.

nevýhody:

 • ťažko sa opláchne;
 • pomaly sa zahrieva;
 • nie všetky jedlá sú vhodné.

Priemerné náklady sú 13 000 ruských rubľov.

Midea MCH64767SX

Vstavaná eklektická varná doska vám umožní rýchlo a pohodlne pripraviť vaše obľúbené jedlo. Môžete experimentovať v kuchyni, tento sporák bude skvelým pomocníkom.

Zariadenie je vybavené 4 vykurovacími zónami, jedným oválnym tvarom a trojstupňovou varnou doskou. Pracovná plocha je vyrobená z vysoko kvalitnej sklenenej keramiky a riadiace centrum predstavuje dotykový panel. Snímač je dosť responzívny, takže používateľ sa nemusí usilovať o úpravu režimu. Model je navyše vybavený časovačom, indikátorom kúrenia a detskou poistkou.

Midea MCH64767SX

výhody:

 • bezpečnosti;
 • multifunkčnosť;
 • štýlový dizajn;
 • jednoduché ovládanie;
 • zvukový signál.

nevýhody:

 • na povrchu zostávajú škrabance;
 • ťažkosti s opravnými prácami.

Priemerná cena je 15 000 ruských rubľov.

Gorenje E 6N1 BX

A varná doska s liatinovými varnými doskami završuje naše hodnotenie (všetky vyššie uvedené varné dosky boli predstaviteľmi varných dosiek s vysokým osvetlením). Takéto kachle vám umožňujú dlho udržiavať teplo a šetriť energiu.

Zariadenie je multifunkčné, kúrenie sa vykonáva dostatočne rýchlo. Výrobok je vybavený 4 vykurovacími zónami, z ktorých každá má svoj vlastný režim napájania - sami si môžete zvoliť úroveň ohrevu a priemer varnej zóny. Výrobný materiál - nehrdzavejúca oceľ, ovládací panel - otočné gombíky. Ak necítite potrebu mnohých ďalších funkcií a chcete obyčajný klasický sporák, bude tento model tou najlepšou voľbou.

Gorenje E 6N1 BX

výhody:

 • štýlový dizajn;
 • jednoduchosť použitia;
 • rýchle zahriatie;
 • stupnica výkonu varnej zóny.

nevýhody:

 • viditeľné výtlačky a pruhy;
 • žiadne ochranné funkcie;
 • krehké otočné gombíky.

Priemerné náklady sú 13 000 ruských rubľov.

Tipy na starostlivosť a údržbu

Elektrické varné dosky sú nenáročné zariadenia, takže na nich môžete variť pomocou riadu z akéhokoľvek materiálu. Dno hrncov, panvíc a iných nádob by však malo byť úplne rovné, aby sa počas varenia nepraskli. Nerovnomerné dno tiež spomaľuje proces ohrievania.

Nezabudnite kachle pravidelne čistiť.Použite na to špeciálnu kovovú škrabku (súčasť balenia) a neabrazívne čistiace prostriedky. Po umytí sa panel odporúča ošetriť leštidlom na elektrické sporáky.

Neukladajte nad varnú dosku ťažké predmety - mohli by spadnúť a zdeformovať varnú dosku.

Ak ste mali skúsenosti s používaním produktov popísaných v hodnotení, napíšte svoju spätnú väzbu do komentárov.

NECHAJTE RECENZIU

Prosím, vložte svoj komentár!
Sem zadajte svoje meno

Prečítal som si podmienky súhlas používateľa *