MoSmoothies - najlepšie recepty mixéra

3

Dnes je pre všetkých uvedomelých ľudí otázka zdravia veľmi dôležitá. Zlá ekológia, sedavý životný štýl, podvýživa - to nie je úplný zoznam dôvodov zlého zdravia. A ak je ťažké ovplyvniť riešenie problémov životného prostredia a na šport nie je vždy čas, venujte aspoň osobitnú pozornosť svojej strave, a tým pre vaše telo znamenajú pre každého obrovský prínos. Lahodný a zdravý nápoj zvaný smoothie príde na pomoc začiatočníkom v oblasti správnej výživy. Čo to je a s čím sa konzumuje, zvážime podrobnejšie nižšie.

Čo je to smoothie

Smoothie je nealkoholický, zdravý, výživný a lahodný nápoj vyrobený z ovocia alebo čerstvej zeleniny s prídavkom džúsu, zmrzliny, mlieka alebo ľadu. Ako získať takú hustú konzistenciu Faktom je, že zelenina a ovocie sa používajú úplne, takže nápoje sú dosť husté. Tento kokteil je jednoduchý a ľahko sa pripravuje. Môže to byť skvelý nápad na rýchle raňajky, zdravá náhrada občerstvenia alebo ľahké jedlo na večeru. Vitamínové smoothie osloví nielen dospelých, ale aj deti.

Ak je dieťa rozmarné v jedle, potom mu bude určite chutiť taký ovocný kokteil. Tento nápoj je veľmi populárny v roku 2020 a je prítomný v ponuke takmer všetkých prevádzok, nie je však potrebné ísť do kaviarne, aby ste si pochutnali na vitamínovom kokteile. Smoothie si môže každý vyrobiť doma. K tomu stačí mať k dispozícii mixér a jednoduchú sadu produktov, ktoré môžete tiež potrebovať odšťavovačak rodina uprednostňuje čerstvé džúsy.

Výhody plynúce z používania

Je veľmi ťažké preceniť zásluhy tohto nápoja, pretože smoothies sú čisté vitamíny. Navyše nielen vitamíny, ale aj vláknina. Takýto kokteil môže nahradiť plnohodnotné jedlo, jedna porcia zvyčajne obsahuje niekoľko celých druhov ovocia alebo zeleniny a mliečne výrobky sú živočíšne bielkoviny, ktoré telo tiež potrebuje. Aj smoothies sú dobré, pretože môžete kombinovať produkty, ktoré sú užitočné pre určité kvality. Používanie takýchto nápojov pomôže zabrániť nedostatku vitamínov u detí, pretože sú chutné, maľované v sýtych - jasných farbách, čo znamená, že ich dieťa bude s radosťou jesť.

V tehotenstve ženy potrebujú vitamíny a vlákninu, ktoré sú príjemné a chutné na to, aby sa cez takýto nápoj dostali, pretože v ňom môžete kombinovať čokoľvek, čo je pre fantazijnú chuť nastávajúcich mamičiek veľmi dôležité.

Počas obdobia choroby bude tiež veľmi užitočné pre oslabené telo získať výživný kokteil vitamínov, ktorý podporí imunitu a urýchli zotavenie. Takáto podpora nebude nadbytočná pre tých, ktorí sa aktívne venujú športu, najmä ak používate správne zloženie potravy.

Napríklad zázvor a orechy, ako súčasť nápoja, pomôžu obnoviť silu po cvičení, grapefruit je výborný na spaľovanie tukov a zeler sa bude hodiť pri chudnutí. Môžete si tiež pripraviť absolútne chudé smoothie, ktoré pomôže spestriť stravovacie menu pre vegetariánov.Ukázalo sa, že keď poznáte vlastnosti určitých výrobkov a používate ich na varenie, môžete mať priaznivý vplyv na telo a dodržiavať určitú stravu s minimálnym nepríjemným pocitom. Môžete si teda pripraviť koktaily s ovocím a prídavkom proteínového prášku, ktorý obsahuje potrebné bielkoviny, tuky a sacharidy.

Poškodenie z používania

Mince majú dve strany a v prípade smoothies existujú výhody, ale aj nevýhody. Okrem neoceniteľných výhod môže tento nápoj spôsobiť aj poškodenie zdravia. Napríklad zubní lekári tvrdia, že po pití tohto nápoja zostane na zuboch vrstva sladkého povlaku, ktorý niektoré druhy mikroorganizmov, ktoré žijú v ústach, využívajú na svoju životnú činnosť. A už odpadové látky týchto organizmov majú škodlivý vplyv na zubnú sklovinu. Toto poškodenie môžete považovať za podmienené, nezabudnite si však vypláchnuť ústa alebo si umyť zuby, ako po bežnom jedle a nápoj vypiť slamkou.

Odborníci na výživu tiež pripomínajú, že by ste nemali zabúdať, že v podstate je to tekutina, ale stále - jedlo, nie nápoj. Ovládajte stravu, aby ste predišli problémom s prejedaním a všetkému, čo z toho vyplýva. Nezabudnite, že aj napriek výživovej hodnote a užitočnosti týchto koktailov, telo potrebuje pre normálne fungovanie čriev tuhú stravu. Preto je rozumné nahradiť jedno bežné jedlo kokteilom a bežné jedlo zjesť po zvyšok času. Pri častom používaní existujú aj kontraindikácie - problémy s tráviacim traktom, zvýšená citlivosť zubov.

Príprava na varenie

Pred priamym zahájením prípravy sa musíte ubezpečiť, že máte všetko, čo potrebujete. Požadované produkty: čerstvé ovocie, zelenina a bylinky, mlieko, džús, ľad atď. (V závislosti od receptu, ktorý si vyberiete). Výrobky v receptoch sú často zameniteľné a ak nemáte po ruke banán, nemôžete premýšľať, ako ho nahradiť, ale môžete použiť akékoľvek iné dostupné ovocie. Ak sa však rozhodnete pripraviť smoothie s nejakým špecifickým účinkom na organizmus, potom musíte striktne dodržiavať recept.

Potraviny musia byť čerstvé a dôkladne umyté, aby nedošlo k otrave jedlom. Smoothie je možné pripraviť z čerstvého aj mrazeného ovocia. V skutočnosti sa tento proces nezaobíde bez mixér, ak je vo vašej kuchyni k dispozícii - žiadny problém, pretože niektoré recepty znamenajú použitie ovocných a zeleninových štiav. Ak existuje odšťavovač môžete ich vyrobiť sám, ak nie, potom môžete použiť zakúpené, ako pripraviť džúsy doma nájdete v návode na odšťavovač.

Ak používate komerčné džúsy a mliečne výrobky, ako sú mlieko, jogurty a mäkké syry, dávajte pozor na dátum spotreby. Majte tiež na pamäti, že trvanlivosť tohto nápoja nie je príliš dlhá, pretože nepoužíva žiadne konzervačné látky. Smoothie sa uchováva v chladničke najviac jeden deň a bez neho sa musí nápoj vypiť do štyroch hodín.

Potrebné príslušenstvo

Ak ste sa definitívne rozhodli, že budete do svojej stravy priebežne zaraďovať smoothie, potom musíte mixér brať vážne, aby ste sa pri výbere nástroja vyhli chybám.

Mixér je elektrický kuchynský spotrebič, ktorého účelom je mletie a šľahanie rôznych výrobkov. Existuje niekoľko druhov - ponorné a stacionárne. Ktorý z nich je lepšie zvoliť Oboje je vhodné na prípravu nápojov, ale pre potápača je ťažké vyrovnať sa s orechmi a ľadom. Modely tohto typu sú však zvyčajne vybavené ďalšími doplnkami. Preto pri získavaní kuchynského asistenta pre seba nezabudnite na túto funkciu.Vzhľad nového elektrického spotrebiča určite spôsobí túžbu vyskúšať nové kulinárske recepty; výber by sa mal zastaviť na modeli s maximálnou funkčnosťou a dostatočným výkonom. Dôležitými kritériami pre výber elektrického spotrebiča sú ľahkosť použitia, materiál výroby, povrchová úprava rukoväti, objem nádoby a samozrejme vzhľad.

Výber nápojových komponentov

Tento nápoj je možné pripraviť z absolútne akéhokoľvek ovocia. Na použitie sú vhodné čerstvé aj mrazené bobule. Je vhodné kombinovať ovocné a zeleninové zložky do jedného kokteilu, a to z toho dôvodu, že čisto ovocná verzia obsahuje veľa cukru, čo ovplyvňuje obsah kalórií v produkte.

Ako si vyberať výrobky na smoothies Odpoveď je jednoduchá - ovocie by malo byť čerstvé, zrelé, bez poškodenia.

Zelenina sa vyberá podľa rovnakého princípu. Nekvalitné prísady môžu spôsobiť fermentáciu nápoja, čo môže viesť k tráviacim ťažkostiam. Ak hľadáte svoju postavu, odporúča sa odtučnené mlieko a nesladený jogurt. Alergici a tí, ktorí sú kontraindikovaní pre lepok a laktózu, by si mali starostlivo preštudovať zloženie výrobkov a ubezpečiť sa, že recept neobsahuje zložky, ktoré môžu spôsobiť nežiaduce reakcie tela.

Zoznam najlepších receptov na smoothie

Ako pripraviť smoothie Môžete si ho vyrobiť sami, podľa vlastného receptu, z použitých surovín. Pri navrhovaní svojich receptov použite zásadu: dobrý nápoj sa skladá z niekoľkých pevných zložiek, maximálne z dvoch korení a jednej alebo dvoch tekutín. Ak nie je príliš veľa vašich vlastných nápadov, má zmysel použiť hotové a osvedčené recepty. Ďalej sú uvedené recepty, medzi ktorými si každý môže nájsť vhodnú možnosť na raňajky, obed, diétnu večeru alebo namiesto sendviča na občerstvenie.

Zeleninové smoothie

Tekvica + špargľa + jogurt
 • tekvica - 250 g;
 • špargľa - 1 ks .;
 • jogurt - 100 ml.

Očistenú a olúpanú tekvicu nakrájame na stredné kocky. Všetko zalejeme jogurtom, zomelieme do hladka.

Brokolica + šalát + jogurt
 • brokolica - 150 g;
 • šalát - 50g;
 • sezamové semienka - 10 g;
 • jogurt - 250 g.

Nakrájajte šalátové listy, brokolicu nakrájajte na malé kúsky. Vložte zeleninu do misy, zalejte kefírom, pridajte sezamové semiačka, rozšľahajte, podľa chuti môžete dosoliť.

Cvikla + špenát + špargľa + figy
 • varená repa - 170 g;
 • špenát - 100 g;
 • špargľa - 200 g;
 • figy - 2 ks .;
 • repný džús - 150 ml.

Špargľu so špenátom nakrájame na malé kúsky, zalejeme repnou šťavou, nasekáme. Do výslednej masy zeleniny pridajte nakrájanú varenú repu a figy, znova rozomlejte, podľa chuti môžete dosoliť. Táto alternatíva smoothie bude prospešná pre hemoglobín.

Mrkva + jablko + cereálie
 • mrkva - 1 ks .;
 • zelené jablko - 1 ks;
 • ovsené vločky - 50 g;
 • kefír - 100 ml;
 • jogurt (nesladený) - 100 ml.

Jablko je možné na želanie očistiť a nakrájať. Mrkvu umyte a tiež nakrájajte. Vložte jablko, mrkvu, vločky do misy, zalejte kefírom, potom pridajte jogurt, všetko prešľahajte.

Brokolica + kefír + uhorka
 • brokolica - 100 g;
 • zelené jablko - 1 ks;
 • uhorka - 100 g;
 • kefír - 100 g;

Všetky prísady umyte, nakrájajte na malé kúsky, pridajte kefír a prešľahajte.

Ovocné smoothies

Jahoda + ľad
 • jahody - 250 g;
 • jogurt - 350 g;
 • ľad - 80 g.

Jahody umyjeme, stonky oddelíme. Môžete tiež použiť mrazené bobule. Jogurt zalejeme ľadom a jahodami, prešľaháme.

Vodný melón + ľad
 • vodný melón - 300 g;
 • mlieko - 80 ml;
 • ľad - 120 g.

Dužinu melónu nakrájame na stredné kocky. Zložte melón do nádoby s mliekom, prešľahajte. Do výslednej zmesi pridáme ľad a ďalej šľaháme do hladka. Množstvo ľadu je možné podľa chuti zvýšiť.

Čučoriedka + zelený čaj + med
 • čučoriedky - 300 g;
 • banán - 1 ks .;
 • med - 2 lyžičky;
 • zelený čaj - 1 lyžička;
 • voda - 50 g;
 • mlieko 1,5% - 180 ml.

Zalejeme zeleným čajom horúcou vodou po dobu 4 minút, scedíme. Do výsledného čaju pridajte med. IN mixér zložte ovocie, zalejte mliekom, rozmixujte dohladka. Do zmesi ovocia a mlieka pridajte čaj s medom a znova premiešajte.

Jahoda + ľan
 • banán - 2 ks .;
 • jahody - 100 g;
 • ľanové semená - 10 g;
 • kefír - 200 ml.

Umyté ovocie dáme do misy a vyšľaháme do hladka. Potom nalejte kefír s ľanovými semienkami, znova porazte.

Kiwi + broskyňa + džús
 • banán - 2 ks .;
 • kivi - 2 ks .;
 • broskyňa - 1 ks .;
 • šťava (jablko) - 50ml;
 • voda - 100 ml.

Olúpané ovocie nakrájajte na malé kúsky a vložte do džbánu na šľahanie. Šľaháme do hladka, potom zalejeme jablkovým džúsom, broskyňou, opäť šľaháme do hladka.

Čerešne + čučoriedky + hrozno
 • čerešňa - 250 g;
 • čučoriedky - 50 g;
 • hrozno - 50 g;
 • ľad -120 g;
 • voda - 100g;
 • škorica - 1 g;
 • cukor - 10 g

Odstráňte semená z hrozna a čerešní, umyte ich. Vložte spolu s čučoriedkami mixér a zomlieť. Do výslednej zmesi pridáme ľad, cukor a škoricu, znova premiešame. Rozšľahanú bobuľovú zmes zriedime vodou.

Malina + zmrzlina
 • maliny (môžu byť zmrazené) - 250 g;
 • zmrzlina - 50 g;
 • mlieko - 150 ml;
 • cukor - 1 polievková lyžica. l.

Bobule pomelieme so zmrzlinou do hladka. Pridajte mlieko a cukor, znova prešľahajte. Pri použití mrazených malín sa bobule nemusia rozmrazovať.

Smoothie pre deti

Banán + med + kefír
 • banán - 1 ks .;
 • kefír - 50 ml;
 • med - 15 g.

Zalejeme jogurtom a medom s banánom, vyšľaháme do hladka.

Jahoda + čerešňa + mlieko
 • čerešne - 50g;
 • jahody - 50 g;
 • jogurt - 50 ml;
 • vanilín podľa chuti.

Zrelé čerešne umyjeme, odstránime z nich jadierka. Opláchnite jahody, odstráňte stopky. Nakrájajte jahody a čerešne, potom pridajte chladený jogurt a vanilín, znova vyšľahajte.

Ananás + banán + džús
 • ananás (konzervovaný) -300 g;
 • banán - 1 ks .;
 • pomarančový džús -50 ml;
 • ananásová šťava - 50 ml.

Ovocie nakrájajte na stredné kúsky a vložte na 10 minút do mrazničky. Vložte mrazené ovocie do mixéra, zalejte šťavou a rozmixujte dohladka.

Banán + čučoriedka + jogurt + džús
 • banán - 1 ks .;
 • čučoriedky - 150 g;
 • jogurt - 150 g;
 • pomarančový džús - 150 ml.

Ovocie rozdrvte, do výslednej zmesi pridajte šťavu a jogurt, znova premiešajte.

Čučoriedka + pomaranč + ovsené vločky
 • čučoriedky - 100 g;
 • oranžová - 2 ks .;
 • ovsené vločky - 1,5 lyžice. l;
 • ryža alebo bežné mlieko - 0,5 lyžice.

Umyte čučoriedky, pomaranče ošúpte. Ovocie dáme do misy, pridáme vločky a zalejeme mliekom, všetko nasekáme do hladka.

Zoštíhľujúce smoothie

Jahoda + kefír + tvaroh
 • jahody - 250 g;
 • kefír - 100 ml;
 • tvaroh - 100 g.

Umyté jahody nasekajte. Do výslednej zmesi pridajte nízkotučný kefír (môže byť nahradený jogurtom), nízkotučný tvaroh. Znovu vyšľahajte dohladka.

Kiwi + pomarančový džús + jogurt + med
 • kivi - 4 ks .;
 • šťava - 50 ml;
 • jogurt - 200 ml;
 • med - 1 polievková lyžica.

Olúpte kivi, vytlačte šťavu z 1 pomaranča, všetko vložte do mixéra, zalejte jogurtom a medom, vyšľahajte dohladka.

Malina + kivi + kefír
 • maliny - 250 g;
 • banán - 1 ks .;
 • kivi - 1 ks .;
 • kefír - 250 ml.

Olúpte kiwi, nakrájajte na kúsky, pridajte maliny a zvyšok surovín, zalejte kefírom a vyšľahajte do hladka. Kefír je možné nahradiť prírodným jogurtom.

Mandarínka + jogurt + med
 • mandarínka - 2 ks .;
 • banán - 1 ks .;
 • jogurt - 100 g;
 • mlieko - 300 ml;
 • med - 1 polievková lyžica.

Mandarínky olúpeme a rozdelíme na kolieska, zalejeme jogurtom, vyšľaháme do hladka. Do výslednej zmesi nalejte mlieko a med, opäť zašľahajte.

Kiwi + jablko + hrozno + zelený čaj
 • banán - 1 ks .;
 • kivi - 3 ks .;
 • zelený čaj - 250 ml;
 • hrozno - 70 g;
 • jablko - 1 ks.

Nakrájajte kivi na kúsky, odstráňte jadierka z jablka a hrozna, nakrájajte. Nalejte zelený čaj do výslednej hmoty, premiešajte.

Avokádo + banán + ovsené vločky + mlieko
 • avokádo - 0,5 ks .;
 • banán - 1 ks .;
 • ovsené vločky - 2 polievkové lyžice;
 • mlieko - 0,5 lyžice .;
 • med - 20 g;
 • škorica - 1 g.

Avokádo olúpte, roztlačte na malé kúsky. Pridajte vločky k ovociu, nasekajte. Do výslednej zmesi nalejte mlieko, med a dochuťte škoricou, znova zašľahajte.

Banán + cereálie + jogurt + med
 • banán - 1 ks .;
 • ovsené vločky - 60 g;
 • jogurt - 100 ml;
 • med - 1 lyžička

Vložte očistený banán, cereálie, med a jogurt do misy. Všetko vyšľahajte dohladka. Jogurt je možné nahradiť kefírom.

Smoothie pre vegetariánov

Ríbezle + tofu + mandle
 • ríbezle -250 g;
 • tofu (sójový syr) - 50 g;
 • banán - 1 ks .;
 • mandle - 30 g;
 • voda - 100 ml.

Ríbezle umyte, vložte do mixéra spolu so zvyškom surovín. Všetko rozmixujte dohladka, postupne dolejte vodu do požadovanej hustoty.

Tomel + sušené marhule + banán + kokosové vločky
 • tomel - 1 ks .;
 • banán - 1 ks .;
 • sušené marhule - 4 ks .;
 • kokosové vločky - 20 g;
 • voda.

Z kaki vyberte stopku a semená. Všetky suroviny vyšľahajte do hladka, na konci dolejte vodou do požadovanej hrúbky.

Arašidové maslo + mandľové mlieko + tofu
 • mandľové mlieko - 150 g;
 • tofu - 50 g;
 • banán - 1 ks .;
 • arašidové maslo - 1 polievková lyžica;
 • voda - 50 ml.

Všetky ingrediencie zalejeme mandľovým mliekom a vodou, vyšľaháme do hladka.

Banán + ľan + semiačka + ryžové mlieko
 • ryžové mlieko - 400 ml;
 • ľanové semená - 80 g;
 • slnečnicové semená - 5 lyžice;
 • banán - 1 ks.

Smažte slnečnicové semienka, zalejte všetky ingrediencie ryžovým mliekom, vyšľahajte do hladka.

Grapefruit + banán + malina
 • banán - 1 ks .;
 • maliny - 200 g;
 • grapefruit - 1 ks .;
 • voda 250 ml.

Olúpte ovocie, rozložte ho na plátky. Všetko ovocie zalejeme vodou, vyšľaháme do hladka.

Smoothies sú vynikajúce výhody

Ak zhrnieme všetky uvedené skutočnosti, môžeme a mali by sme dospieť k záveru, že smoothies sú skutočne veľmi zdravé nápoje. Ich použitie dodá vášmu telu potrebné vitamíny a dodá vám energiu, pričom sa v páse neukladajú „centimetre navyše“. Nápoj sa môže použiť ako občerstvenie, na zotavenie po tréningu alebo ako súčasť diéty na chudnutie.

Pri všetkých výhodách smoothies majte na pamäti, že všetko je dobré s mierou. Mali by ste sa nenechať príliš uniesť kokteilmi, aby ste predišli črevným ťažkostiam, a nezabúdajte na ústnu hygienu, smoothies môžu poškodiť vaše zuby.

Každému, kto sa rozhodol pripraviť si tento nápoj doma svojpomocne, sa odporúča, aby sa nebál experimentovať s kombináciou produktov. Neprestávajte skúšať osvedčené recepty, príďte s vlastnými originálnymi kombináciami ovocia a zeleniny. Tie najneuveriteľnejšie a najoriginálnejšie chute sa môžu zrodiť iba vďaka vašej fantázii.

3 KOMENTÁRE

 1. Mixérom som vyrobila mangové smoothie. Stále si nie som istá, či ide o smoothie. Ale ukázalo sa to husté.

 2. Poučné som pre seba prečítal a naučil veľa nového. Doslova sú vyriešené všetky aspekty týchto úžasných nápojov. Medové smoothie sú najneobvyklejšie, takáto voľba je skôr pre amatéra. Na chudnutie často používam ovocné smoothies, sú dobre stráviteľné a môžu slúžiť ako chutné, výživné, sladké občerstvenie bez pridania cukru a iných náhrad)

NECHAJTE RECENZIU

Prosím, vložte svoj komentár!
Sem zadajte svoje meno